Rok 2014

B turnaje dorostu

Poslední víkend roku 2014 se konaly turnaje dorostu kategorie B. N. Novotná došla v Liberci až do finále dvouhry (K8) a vyhrála čtyřhru. D. Janko uhrál v Chomutově (K8) také finále dvouhry a byl v semifinále čtyčhry. D. Rabas a Z. Pustějovský zavítali na silněji obsazené béčko do Vestce u Prahy, ve čtyřhře (K10) se probojovali do finále. Více na webových stránkách ČTS:www.cztenis.cz/dorost/jednotlivci

18.12. 2014  Vánoční setkání členů a přátel klubu

V salonku restaurace TenisKlub se uskutečnilo setkání členů a přátel klubu LTC Pardubice. V úvodu seznámil předseda klubu Ing. Petr Beneš přítomné s prací výboru za rok 2014, pořádanými akcemi klubu, které směřovali k oslavám 90 let vybudování dvorců pod zámkem a ekonomickou situací. Dr. Radim Novák zhodnotil Bonver tenisovou extraligu 2014, kde jednoznačně vyzdvihl zachování příslušnosti klubu v elitní 8 čských klubů i pro následující rok. Dr. Eva Zálabská poděkovala všem závodním hráčům a jejich rodičům za reprezentaci klubu v letošním roce, stručně se zmínila o soutěžích družstev, kde v mládežnických kategoriích dominovalo družstvo A dorostu, které vyhrálo Junior Tour a postoupilo na MČR družstev. V jednotlivcích byli vyhlášeni nejlepší hráči klubu pro tento rok. Plaketu "Nejlepší hráč LTC Pardubice" a tenisové míče obdrželi Z. Skočdopolová Zálabská (za vítězství na HMČR i MČR ve dvouhře), za celosezónní výsledky D. Rabas, Z. Pustějovský, N. Novotná a A. Wasserbauerová. Tenisovými míči byli dále odměněni R. Heřmanová, O. Skokan, D. Janko, A. Nováková, T. Blažková, L. Kelnar. Všichni závodní hráči klubu obdrželi Nike triko s 90 lety LTC Pardubice. Trika částečně zasponzoroval MegaTenis.  

13.-17.12. 2014 Tenisová extraliga

Družstvo LTC Pardubice udrželo svoji příslušnost mezi od od příštího roku 8 elitními kluby České republiky. V letošním roce dochází k redukci klubů hrajících extraligu z 9 na 8. Ve své skupině v Liberci naše mužstvo hrající ve složení U. Ignatik, J. Lustyk, M. Kowalczyk, D. Novák, A. Mitu, Z. Skočdopolová Zálabská pod vedením kapitánů R. Nováka a E. Zálabské porazilo v neděli 14.12. Purum Mariánské Lázně 6:0, v pondělí prohrálo s favoritem skuliny domácím LTK Liberec 1:5. Jediný bod zíkal Ignatik, který porazil L. Kubota (vítěz čtyřhry Grand Slamu) ve 3 sadách. Další bod mohli přidat D. Novák, který podlehl 6/7 ve 3. sadě R. Jebavému a M. Kowalczyk, který nestačil na M. Schmida. Více na: www.tenisovaextraliga.cz

Zleva: Ing. P.Beneš, předseda, dr.  R.Novák, dr.E. Zálabská - kapitáni, A. Mitu, Z. Skočdopolová Zálabská, U. Ignatik, D.Novák, J.Lustyk, M. Kowalczyk  

Článek z Pardubických novin ze 30.12.2014 naleznete ve fotogalerii - EXTRALIGA 2014

Zdeněk Pustějovský překvapivě, ale zaslouženě, vyhrál Oblastní halové přebory mužů

6.-8.12. se hrály OHP mužů. Pořadatelství se zhostila 1. VýchodočeskáTenisováPce. Posledním listopadovým dnem šestnáctiletý dorostenec klubu Zdeněk Pustějovský zaskočil všechny soupeře a celý turnaj vyhrál. Jako nenasazený hráč si poradil se všemi protihráči ve 2 sadách. Postupně porazil J.Mansfelda, nasazenou 6 M. Slavíka, dalšího hráče klubu D. Ruprechta, v semifinále 2. nasazeného L. Zeleného 6/3, 6/4 a ve finále turnajovou čtyřku M. Dopitu 6/4, 6/4 (ten v semifinále ve 3 sadách vyřadil 1. nasazeného P. Makrlíka). 

Rok 2014 ve znamení oslav 90 let od vybudování dvorců pod zámkem

LTC Pardubice slaví v letošním roce významné historické výročí - 90 let od vybudování dvorců pod zámkem. Významné jubileum připomněl začátkem roku a před konáním Pardubické juniorky v rozhovorech pro deníky předseda klubu Ing. Petr Beneš. První oslavou se stal "A" turnaj žen v dubnu, který zaštítil Pardubický kraj a reklamní partner klubu SK-EKO, který dodal nádherné poháry a květiny pro vítězku a finalistku. Vrcholem oslav se pochopitelně stala Pardubická juniorka, kdy s gratulací přispěchal i slavný americký trenér Nick Bollettieri. Poslední akcí pod otevřeným nebem se stal  5. ročník turnaje pro partnery, podporovatele a členy klubu za účasti 30 hráčů, kteří bojovali ve čtyřhrách. Turnaj měl velkou kvalitu, i když se ho účastní rekreační tenisté. Moderování a organizace turnaje byla v rukou předsedy klubu. Závěrem roku proběhne ještě setkání se členy klubu a ocenění nejlepších hráčů LTC a také extraligová soutěž, ve které bychom rádi udrželi svoji příslušnost. 

V rámci oslav proběhla i výstava unikátních fotografií vítězů Pardubické juniorky. Jejich autory jsou skvělí pardubičtí sportovní fotografové Miloš Fic a Vladimír David (bohužel in memoriam). Výstavu inicioval současný předseda našeho klubu Ing. Petr Beneš. 12 fotografií (polovina z dílny M. Fice a polovina V.Davida) zachycuje vítěze PJ (např. M. Navrátilová,  I. Lendl, H. Mandlíková, J. Novotná, T. Berdych, P. Kvitová a další). Fotografie budou vystaveny v knihkupectví Mozaika  na pardubickém nádraží a poté budou přemístěny do kavárny Bajer na Třídě Míru (8.-9.10.14).

Umístění našich hráčů na CŽ a KŽ za sezónu 2013/2014

Dne 1.11. vstupují v platnost celostátní a krajské žebříčky, které budou platit pro nasazování hráčů do turnajů po celou příští sezónu 2014/15. Podíváme-li se na umístění hráčů LTC, můžeme být maximálně spokojeni s dorosteneckou kategorií. Na krajském žebříčku dorostenců je z první šestice hráčů 5 z LTC Pardubice (Rabas, Pustějovský, Janko, Ruprecht a Kuthan), Z prvních čtyř dorostenek jsou naše 3 (Novotná N., Wasserbauerová a Nováková A.). Z pohledu celostátního umístění se výrazně prosadil D. Rabas v kategorii dorostenců, v kategorii dorostenek N. Novotná. Umístění na CŽ v kategorii dorostu:

D. Rabas CŽ 27, v ročníku narození(RN) + mladší 10 (KŽ 1)

Z. Pustějovský CŽ 65, v RN + mladší 29

D. Janko CŽ 79, RN + mladší 38

L. Kuthan CŽ 106, RN + mladší 24

N. Novotná CŽ 32, RN + mladší 19

A. Wasserbauerová CŽ 45, RN + mladší 27

A. Nováková CŽ 50, RN + mladší 37

V kategorii staršího žactva je T. Blažková na CŽ 129 a v kraji 13, starší žáci se výrazněji na žebříčcích neprosadili.

V kategorii mladšího žactva se zdá, že se na lepší časy blýská. R. Heřmanová je v kraji 9., ve svém ročníku 6. a na CŽ 111 s bodovou hodnotou 15. O. Skokan také dosáhl na 15ti bodovou hodnotu, na CŽ je 269. a v kraji 34., L. Kelnar je 338. a v v kraji 45., všichni ale hrají v této věkové kategorii ještě další rok. A. Kravařík, který hrál 1. sezónu v mladším žactvu vybojoval 327. pozici na CŽ, ve svém ročníku je v kraji 6.

V kategorii dospělých je stále na žebříčku WTA hrající trenérka 1. třídy  Zuzana Skočdopolová Zálabská - WTA 804 (nejvýše na WTA 418), v ČR 36, v kraji 1., další 3 naše hráčky jsou v krajské desítce: 5. P. Hynková (CŽ 77), 6. dorostenka N. Novotná (CŽ 86) a 9. dorostenka A. Wasserbauerová. V mužích je Jakub Lustyk na 805. místě ATP (nejvýše 638), v ČR 59., v kraji 3. 

Mistrovství ČR družstev dorostu 15.-18.9.2014

A družstvo dorostu se vítězstvím v nejvyšší soutěži východočeské oblasti (více v soutěžích družstev) probojovalo na MČR družstev, které již tradičně pořádá Sparta Praha. Systém soutěže je nemilosrdný: 4 semifinalisté minulého ročníku (Prostějov, Přerov, Sparta Praha, I.ČLTK Praha) jsou nasazeny do finále a 8 vítězů oblastí hraje 1. kolo, ve kterém jsou opět nasazeny 4 družstva s nejvyššími bodovými součty přítomných hráčů (Neridé, Plzeň, Olymp Praha, TC Brno) a ostatní družstva (Deza Valašské Meziříčí, Severočeská o.s., LTC Pardubice, Tábor) se k nasazeným dolosují. Naše družstvo narazilo na 2. nasazené TK Slavia Plzeň. Po solidním výkonu všech hráčů jsme prohráli 2:7, když bylo rozhodnuto po dvouhrách. D. Ruprecht prohrál po solidním výkonu s J. Rozlivkem (BH 35) 3/6 1/6, stejně tak i Z. Pustějovský s F. Dudou (BH 30) 3/6 2/6. A. Wasserbauerová sehrála vyrovnanou partii s 30bodovou T.Polanskou a prohra po setech 4/6 6/2 3/6 zamrzela. A. Nováková prohrála 2/6 1/6 s A. Heinovou (BH 25). Asi nejbíže k vítězství a zisku bodu ze dvouhry měl D. Rabas, který s 30bodovým Š. Holišem prohrál ve vyrovnaném utkání plném kvalitních výměn 6/3 1/6 4/6 (stav 4/3 ve 3. sadě a 40:15 za stavu 4/4.......). V poslední dvouhře se utkali stejně staří L. Kuthan a o hlavu a asi 15 kg větší Němec P. Schmitt. Po setech 6/3 5/7 1/6 se nakonec radoval soupeř, když náš hráč předvedl bojovný výkon. Nutno podotknout, že soupeř měl ve své sestavě 3 hostující hráče (Duda, Polanská, Holiš) a 1 zahraničního (podle pravidel ČTS se nepovažuje hráč EU za cizince!!). Nepříznivý stav upravila 2 vítězství ve čtyřhrách, když děvčata porazila dvojici Polanská, Züglerová 6/1 7/5 a pár Ruprecht, Kuthan dvojici Škopek, Vychopeň 6/3 6/0. 

 

Zuzana Skočdopolová Zálabská popáté mistryní ČR

I v letošním roce se naší hráčce podařilo vyhrát Rieter Cup - Mistrovství ČR dospělých, zvítězila ve všech svých 5 utkáních a postupně porazila Holanovou, Brůchovou, 1. nasazenou Krejsovou, Janatovou a ve finále 2. nasazenou D. Šumovou 7/5, 6/2.

Z webových stránek Rieter Cupu www.rietercup.cz (30.6.-4.7.2014):

Ve finále žen tahala za kratší konec Diana Šumová (TK Agrofert Prostějov). Za příjemného počasí se z pátého titulu radovala Zuzana Skočdopolová Zálabská (LTC Pardubice), která tak obhájila loňské prvenství. V Ústí nad Orlicí triumfovala počtvrté v řadě, celkově tedy popáté a překonala bilanci Ivety Gerlová, která u nás vládla v letech 2006-2008.

O vítězce rozhodl v první setu jedenáctý game, kdy Šumová nevyužila 30:0 při podání soupeřky. Ta si game po boji uhrála a následně brejkla Šumovou – 7:5. Ve druhém setu došly mladší Šumové síly, výsledkem bylo jednozančné skóre 6:2.

carusel zalabska pohar

Skočdopolová (5) – Šumová (2) 7:5, 6:2

Esa: 0:1, dvojchyby: 2:3, vyhrané míče: 81:63. Brejkboly: 4/5 – 1/7. Proměňování gembolů: 13/22 – 7/22.

Skočdopolová„Dneska už jsem na sobě cítila, že jsem unavená. Byl to pátý zápas během pěti dnů a při svém zdravotní stavu, kdy mám obě kolena zraněná, to nebylo jednoduché. Navíc jsem si v prvním setu ještě natáhla třísla. Soupeřka hrála dobře, rozhodl jedenáctý game, kdy jsem za stavu 0:30 při svém podání dokázala game uhrát, trochu mě to nakoplo. Ve druhém, setu už jsem byla lepší. Těší mě rekordní bilance, uvidím, jestli za rok zase přijedu. Nevím, jestli tady mám ještě strašit,“, pobavila novináře spokojená Skočdopolová-Zálabská.

Šumová„Na konci prvního setu mi došly síly, hrála jsem silově a ve větru do toho asi zbytečně chodila. Možná jsem měla hrát chytřeji a trochu se šetřit. Ve druhém setu už byla soupeřka jasně lepší. Když si mi dojde, tak nemůžu hrát svůj rychlý tenis a dostanu se do problémů. Chtěla jsem turnaj vyhrát, ale soupeřka možná chtěla víc, přeci jenom už tu čtyřikrát zvítězila. Každopádně jsem se svým výkonem v turnaji spokojená. Teď si chvíli odpočinu, pobolívá mě kotník a pak zkusím štěstí v dalším turnaji.“

ITS Cup Olomouc - ITF turnaj žen 50 000 USD (12.-20.7.)

Zuzana Skočdopolová Zálabská postoupila z kvalifikace do hlavní soutěže. V kvalifikaci porazila 5. (Kramperová WTA 349) a 1. (Mikulcic WTA 314) nasazenou hráčku a po 3 výhrách si zajistila účast v HS, kde ji ale čeká 1. nasazená P. Cetkovská - WTA 78. Více na www.itscup.cz

 

Extraligový hráč LTC Jakub Lustyk hrál 100 000 turnaj Prosperita Open v Ostravě, kde se po výhře v prvním kole nad Chorvatem K. Mesarosem ve třech sadách, utkal s daviscupovým reprezentantem a prvním nasazeným hráčem turnaje Radkem Štěpánkem. Výsledek 6-3, 6-0 pro Štěpánka vypadá jednoznačně, ale podle slov trenéra D. Nováka sehrál Jakub minimálně v první sadě vyrovnanou partii.

Radovan Čížek vyhrál Mezinárodní mistrovství ČR 60+ (23.-27.6.)

v Karlových Varech, který je pořádán jako ITF 1 - turnaj nejvyšší kategorie seniorů. Upevnil si tak pozici 1. hráče světa ve své věkové kategorii

 

 

Daniel Rabas vítězem turnaje kategorie B v Kolíně

D. Rabas byl na béčkovém turnaji (K8) v Kolíně (TK PTA) 30.6 - 3.7.2014 osmým nasazeným hráčem. Postupně porazil v 1. kole J. Friedricha a ve 2. kole D. Solaře. Ve čtvrfinále mu měl stopku vystavit 1. nasazený A. Kalivoda, 36. hráč dorosteneckého celostátního žebříčku. Dan ač ve 3. sadě prohrával již 2/4, zápas otočil a po setech 3/6, 6/4 a 7/6 (7:2) se radoval z postupu do semifinále, kde ho čekal 4. nasazený 64. hráč CŽ E. Andres. Po výhře 6/4, 6/2 se propracoval do finále, kde zvítězil nad nenasazeným M. Vrbenským 7/6, 6/1, který na cestě do finále porazil mimo jiné i hráče LTC Z. Pustějovského. D. Rabas tak prokázal tak výbornou formu na úvod prázdninových turnajů.   

Nikola Novotná vyhrála turnaj kategorie B v Hradci Králové

12.-14.7. se uskutečnily B turnaje dorostu ve východočeském regionu. Dorostenky hrály v Hradci Králové. Roli nasazené jedničky potvrdila Nikola Novotná, která celý turnaj vyhrála. Postupně porazila Buďovou, skrečí Josefovou. Ve čtvrfinále a semifinále musela bojovat ve 3 sadách s Kohoutkovou 3/6, 6/3 a 6/2 a v semifinále s další hráčkou LTC A. Wasserbauerovou 3/6, 7/5, 6/4. Ve finále jí stačily na Křížovou sady 2, když si dokráčela pro vítězství 6/3 7/5.

  

Daniel Rabas dosáhl na domácím B turnaji na finále

D. Rabas, 9. nasazený hráč, pokračoval na domácím turnaji ve vynikajících výkonech. Postupně porazil Vágnera, ve 2. kole přemožitele domácího Z. Pustějovského (6. nasazený) Poštolku ve 2 sadách. Ve čtvrtfinále porazil v nervózním zápase 2 domácích hráčů D. Ruprechta (4. nasazený) 6/4 6/4. V semifinále doslova deklasoval 1. nasazeného Š. Holiše 6/4 6/1 a výborným výkonem si zajistil účast ve 2. finále na turnaji kategorie B v řadě. Ve finále prohrál s favorizovaným A. Bolardtem 2/6 3/6, když zápas trval téměř 2 a půl hodiny. Vyrovnaný zápas byl plný dlouhých výměn s vynikající obranou našeho hráče zpestřenou útoky po všech kratších míčích soupeře. Soupeř se blýsknul vynikajícím forhendem, ale i trpělivostí ve výměnách.

Zleva finalista D. Rabas, vítěz A. Bolardt

Dorostenecká kategorie o víkendu 27.-28.7. opět nezklamala

Nikola Novotná (nas. č. 1) vyhrála B turnaj v pražských Modřanech, když ve finále porazila další hráčku LTC A. Wasserbauerovou (jako 5. nasazená porazila 2. nasazenou hráčku v semifinále) 7/5 6/4. N. Novotná přidala i vítězství ve čtyřhře. Dorostenci bojovali v Táboře. Na dobré výsledky z posledních turnajů navázal D. Rabas, který se probojoval do semifinále (vítězství nad talentovaným Velkem mezi 16 po tříhodinové bitvě potěšilo), kde prohrál s pozdějším vítězem turnaje Paroulkem, spolu se Z. Pustějovským vybojovali bronz i ve čtyřhře, po těsné prohře 8/10 v supertiebreaku v závěrečbé sadě s dvojicí Paroulek, Rous.

Úspěšné hráče v kategorii dorostu našeho klubu N. Novotnou, A. Wasserbauerovou a D. Rabase uvidíme v týdnu od 10.8. na MČR dorostu Pardubické juniorce, více o našich hráčích a jejich ambicích na PJ postupně v rubrice Pardubická juniorka.  

1. srpnový víkend (2.-4.8.) ve znamení D. Rabase a A. Wasserbauerové na B turnaji dorostu v Mostě

Dorostenci se sešli na turnaji v dobrém obsazení kategorie 9. D. Rabas se probojoval až do semifinále, kde prohrál s 1. nasazeným Vejvarou 3/6, 4/6. Na cestě do finále porazil Tocika, Baumana a Rinka (33. hráče CŽ) 7/6 ve 3. sadě. Spolu s Paroulkem vyhráli čtyřhru, když přešli přes 2. nasazené Rychtecký, Rinko ve 2 sadách, v semifinále zvítězili nad výborným párem Vrbenský, Patyk a ve finále zdolali pár Balada, Pokorný 7/5 6/4. D. Rabas tak završil výbornou sérii na turnajích kategorie B.

Dorostenky bojovaly také v Mostě. A. Wasserbauerová prošla jako 2. nasazená na turrnaji K8 až do finále. Na cestě porazila Vaňkovou, Němcovou, Pokornou a Züglerovou, až ve finále nestačila na Sojkovou. Ve finále turnaje této kategorie byla podruhé v řadě.   

Zleva vítěz Vejvara, finalista Velek a semifinalista D.Rabas

Zprava vítězové čtyřhry Paroulek, Rabas

Finále Z. Pustějovského ve dvouhře a nečekané vítězství D. Janka ve čtyřhřě na B turnaji v Žiželicích

Poslední prodloužený prázdninový víkend se konal B turnaj dorostenců v Žiželicích. Z. Pustějovský se po nepříliš povedené první polovině prázdnin opět dostal do formy a potvrdil dobrou  úroveň svého tenisu. Na cestě do finále (přes relativně dobrý los v úvodních kolech) získal cenný skalp Paroulka ve 2 sadách, ve finále nestačil na Rouse, když prohrál 2/6, 4/6. Rous na své cestě za vítězstvím porazil i D. Rabasa ve čtvrtfinále 7/5 6/4. D. Janko spolu s Fialou se stali překvapivými vízězi čtyřhry, když porazili 1. nasazené Ricci-Velek ve 2 tie breacích a ve finále si poradili s přemožiteli našeho páru Rabas, Pustějovský Rous Repák 10/8 v super tiebreaku. L. Kuthan skončil ve dvouhře ve čtvrtfinále, kde prohrál ve 3 sadách s 1. nasazeným Riccim, ve čtyřhře se probojoval do semifinále.

  

Z. Pustějovský

Alžběta Nováková vyhrála čtyřhru na B turnaji dorostenek v Hrádku nad Nisou

A.Nováková s T. Němcovou potvrdily roli 1. nasazených hráček ve čtyřhře na B turnaji v Hrádku n. Nisou a celý turnaj vyhrály. Ve dvouhře prohrála A. Nováková s pozdější vítězkou turnaje R. Bužkovou. A. Wasserbauerová se probojovala do čtvrtfinále dvouhry a semifinále čtyřhry.

Nikola Novotná vyhrála B turnaj žen v Lounech

Dorostenka N. Novotná vyrazila na béčko žen. Sešlo se pouze 8 žen, ale vítězství na tomto turnaji a skalpy 20ti bodové Plevové ve 3 sadách a zejména 30ti bodové N. Horákové (současně hráčka cca 839 WTA) ve sadách jsou cenné.

Úspěch D. Rabase a Z.Pustějovského ve čtyřhře

Na závěrečném A turnaji v Plzni v posledním zářijovém víkendu dosáhli naši dorostenci na medaili ve čtyřhře. Po vítězstvích nad páry Vachtl, Hereit a Vicenda, Velek prohráli až v semifinále s párem Duda, Vocel. D. Rabas přidal ještě čtvrtfinále dvouhry, ve kterém nestačil na Vocela s Olympu Praha.

V rámci akce Náměstí v pohybu

byl v sobotu 4.10. na Pernštýnském náměstí prezentován kromě dalších sportů i tenis. Za propagaci tenisu našeho klubu zde vystoupil předseda klubu Ing. Petr Beneš a několikanásobná mistryně ČR ve dvouhře i čtyřhře Zuzana Skočdopolová Zálabská. Oba představili klub LTC Pardubice a okomentovali ukázkovou tréninkovou jednotku minitenisu, který vedla trenérka 2. třídy Michaela Kucharová (více fotografií ve fotogalerii).

Kondiční soustředění - podzim 2014

2.-5.9. proběhne kondiční soustředění závodních hráčů v rezortu Immanuel ve Ždírci n. Doubravou. Odjezd ve čtvrtek cca ve 14,00 od Tenisklubu v Labské ul. Podrobné informace R. Brož nebo E. Zálabská.

Zuzana Skočdopolová Zálabská ve finále "desítky" v Praze

Na titul naše hráčka na Spojích Praha nedosáhla, v prvním kole porazila Šumovou (finalistka Rieter Cupu), ve čtvrtfinále Krejsouvou (395 WTA), ve finále nestačila na Malečkovou.

Z. Skočdopolová Zálabská vyhrála silně obsazený turnaj v Lipsku

Ve finále porazila A. Schaefer, 294. hráčku WTA (nejvýše 161) ve 2 sadách.

Eva Zálabská vyhrála Mistrovství ČR (50+) v Ústí nad Orlicí (18.-20.7.)

Turnaj je součástí mezinárodních turnajů seniorů ITF3. E. Zálabská po 2 vítězných zápasech v tabulce porazila ve finále D. Hrbasovou 2/6 6/2 6/3

Jakub Lustyk v semifinále na Futures v Německu (14.-20.7.)

Postupně porazil Rivchina (UZB), Endaru (CHI), Schutta (GER), nestačil v semifinále na Saavedra-Corvalana (CHI) 2/6 4/6

ITS Cup Olomouc - ITF turnaj žen 50 000 USD (12.-20.7.)

Zuzana Skočdopolová Zálabskápostoupila z kvalifikace do hlavní soutěže. V kvalifikaci porazila 5. (Kramperová WTA 349) a 1. (Mikulcic WTA 314) nasazenou hráčku a po 3 výhrách si zajistila účast v HS, kde ji ale čeká 1. nasazená P. Cetkovská - WTA 78. Více na www.itscup.cz

RIETER CUP 2014 - MČR DOSPĚLÝCH (30.6.-4.7.)

Pátý triumf Zuzany Skočdopolové Zálabské na MČR dospělých v Ústí nad Orlicí.

Za podpory firmy REALSERVIS, s.r.o. vyšla v červnu unikátníKRONIKA PARDUBICKÉHO TENISU, autorem je Paed.Dr. Radovan Brož a vydal ji Klub přátel Pardubicka

Od 1.7. se naplno rozběhly turnaje jednotlivců. O významných úspěších našich hráčů vás informujeme v rubrice "právě teď", o turnajích pořádaných v naše areálu v rubrice "závodní tenis - turnaje". Veškeré zajímavosti o Pardubické juniorce budou k dispozici v rubrice "Pardubcká juniorka" a na oficiálních stránkách www.pardubickajuniorka.cz. Další informace o kempech pro závodní hráče, minitenisty a babytenisty v rubrice "tenisová škola".

Závěrečné kolo soutěží družstev (publ. 30.6.2014)

Poslední utkání družstev rozhodla o sestupu B družstva z 2. ligy do divize po velice pěkném projevu především ve douhrách, kdy vyhráli Š.Vančuřík na dvojce proti Lažovi po boji ve 3 sadách, T. Blažek porazil o několik let staršího zkušeného hráče a jmenovce M. Blažka ve 2 sadách a boj o vítězství křísila výhra A. Wasserbauerové nad Procházkovou ze stavu 1/4 na 7/5 ve 3. sadě. Ani skóre 3:3 po dvouhrách nepřineslo vítězství. Ženy prohrály 5/10 v super tiebreaku ve 3. sadě a obě i mužské čtyřhy po vyrovnaných utkáních prohrály. V závěrečných kolech opravdu překvapivě vy hrál Hrádek nad Libercem a Houštka nad Libercem -). C dospělí prohráli v České Třebové 3:6, když se domácí snažili o postup do divize. Výborně zahráli mladí D. Rabas a D. Janko. A dorost porazil VČE Hradec Králové 6/3, když chyběl 1 hráč. Tímto vítězstvím pečetilo mužstvo postup na MČR družstev na Spartě Praha - GRATULUJEME!!!!!!!! Oslabený B dorost prohrál těsně s Ústím n.Orlicí 4/5, celkově tak mužstvo obsadilo výborné 4. místo v 2. nejvyšší soutěži. Starší žáci z nejvyšší soutěže sestupují. Maldší žáci A nakonec skončili na 2. místě v Pardubickém přeboru a do nejvyšší soutěže se jim postoupit nepodařilo. Babytenisté ve čtvrfinále nestačili na výborné Svitavy, když na jejich území prohráli 0/6.

Bohužel byly soutěže družstev i z naší strany ovlivněny neúčastí několika klíčových hráčů především v závěrečných kolech.

LTC B - 2. liga - zleva T. Blažek, P. Beneš, A. Wasserbauerová, K. Novotná, Š. Vančuřík, D. Ruprecht, chybí N. Novotná, D. Vančuřík a D. Rabas

6. kolo soutěží družstev

Předposlední kolo soutěží družstev se našim hráčům příliš nepovedlo. 2. liga pošesté prohrála, tentokrát v Hrádku n.Nisou 2:7 a tímto sestupuje do divize, když na body dosáhli T. Blažek a N. Novotná. Alespoň o čest se bude bojovat v posledním kole doma proti Českému Brodu. Nutno podotknout, že především kluby ze severu Čech (Liberec a Hrádek) hrají doma v plných silných sestavách, ven vyjíždí většinou bez několika opor, na což LTC již několikrát v minulosti doplatil. C družstvo dospělých těsně prohrálo s Moravskou Třebovou B 4:5. 3 body zařídila děvčata, 4. přidal výborně hrající D. Janko, který porazil nejlepšího hráče soupeře, ale to nestačilo. Světlým okamžikem víkendu tak byla pouze výhra A dorostu nad TK DTJ Hradec Králové B 7:0 (soupeř nepřijel v plné sestavě). Bez ohledu na výsledky posledního kola mistrovských utkání postupuje mužstvo na MČR družstev, kdy nejvážnější soupeř TK DTJ HK A nečekaně prohrál v neúplné sestavě ve Dvoře Králové. Dorost B nestačil na Českou Třebovou a prohrál 1:8 (jediný bod zařídila D. Klátilová). I tak jsou výsledku družstva po loňském postupu do 2. nejvyšší soutěže milým překvapením. Starší žáci prohráli s Teslou Pardubice A 2:7 (bodovala R. Heřmanová a dívčí čtyřhra). Mladší žáci A nejdříve ve čtvrteční předehrávce porazili B družstvo Pernštýna 7:2, v neděli ale nestačili na Českou Třebovou B a prohra 4:5 je definitivně vyřadila ze hry o postup do nejvyšší soutěže. Družstvo bylo oslabeno o 1 hráče (Kuchar) a 1 hráčku (Heřmanová), v plné sestavě by neprohrálo. I tak se rozhodující čtyřhra prohrála až po bitvě 6/7 ve 3. sadě (asi i škoda, že se první 2 hráči neroztrhli). Mladší žáci B již soutěž skončili na 3. místě ze 6 mužstev v nejnižší soutěžiů.

5. kolo soutěží družstev

Po oblastních přeborech dospělých a staršího žactva (informace v novinkách) se 14. a 15.6. hrálo 5. kolo soutěží družstev. V kategorii dospělých 2. liga prohrála s favoritem TK DTJ Hradec Králové 3:6, když bod uhrála N. Novotná a 2 body nám byly skrečovány. Na pozici 4. muže hrál poprvé dorostenec D. Rabas, který prohrál se zkušeným Brunclíkem ve 3 sadách 2/6 6/4 3/6. C družstvo nestačilo na Moravskou Třebovou C a prohrálo 2:7. Úspěšná byla dorostenecká kategorie, když A dorost deklasovat TC Dvůr Králové 8:1 a kráčí za postupem na MČR družstev a B dorost ač oslaben si poradil 5:4 s družstvem ze Svitav a s přehledem udrží 2. nejvyšší soutěž. Starší žáci neměli šanci s TK DTJ Hradec Králové A, když 1 bod uhrál nadějný mladší žák, který už ale ve své kategorii hájí barvy Sparty Praha D. Kratochvíl. Mladší žáci A nedali šanci Světlé n. Sázavou a vyhráli 9:0, mladší žáci B porazili s přehledem 8:1 Chrudim A. Babytenisté si výhrou 4:2 nad TK Jan Ševeček zajistili postup do čtvrtfinále ve východočeském regionu.

Oblastní přebory dospělých a staršího žactva (publ. 9.6.2014)

OP dospělých se konaly na dvorcích TK Pernštýn Pardubice (ženy) a LTC Nový Bydžov (muži), starší žáci na dvorcích TK DTJ Hradec Králové a žákyně v České Třebové. V kategorii dospělých se zaskvěl druholigový hráč a trenér LTC Petr Beneš, který vyhrál spolu s Dopitou čtyřhru a ve dvouhře prohrál se svým deblovým kolegou až ve finále 4/6 4/6. Zlatá a stříbrná medaile z OP mužů se rozhodně počítá. V kategorii žen vybojovala bronz z dvouhry P. Hynková, když v semifinále podlehla pozdější vítězce domácí V. Vlkovské ve 3 sadách, bronz ze čtyřhry přidala A. Wasserbauerová a zlato ze čtyřhry a titul oblastní přebornice Z. Skočdopolová Zálabská (hrála se svojí spoluhráčkou v žákovských kategoriích R. Houskovou). V kategorii staršího žactva naši hráči bojovali alespoň o vítězství v 1. kolech. Dobře zahráli J. Freiberk i T. Kučerová.

 
4. kolo soutěží družstev (publikováno 1.6.2014)

Přelomový víkend května a června byl opět hracím pro soutěže družstev před další pauzou na zbývající oblastní přebory. B dospělí v 2. lize prohráli hladce v Třebíči 0:9. C dospělí přehráli TK Přelouč 7:2. Hlavním víkendovým zápasem byl zápas A dorostu s TK DTJ Hradec Králové A, zřejmě klíčový zápas o postup na MČR družstev dorostu. Naše družstvo zápas v Hradci zvládlo a oplatilo soupeři loňskou porážku. Klíčovými utkáními byly zápasy 1. a 2. dorostence, v nichž po strhující koncovce porazil D. Ruprecht vítěze OP M. Rouse 6/3 ve 3. sadě a Z. Pustějovský obrátil zápas s M. Borůvkou, svým přemožitelem z OP, ze stavu 0/6 0/2 na 6/4 ve 3. sadě. V dorosteneckých dvouhrách přidali "povinné" body D. Rabas a L. Kuthan. Dvouhry dívek přinesly body soupeřkám. Vedení 4:2 po dvouhrách (a 4 body chlapců) se zdálo zpočátku nereálné, nakonec však rozhodující. Poslední a vítězný bod přidali po velice dobrém výkonu ve čtyřhře D. Ruprecht a L. Kuthan. Výhra 5:4 nad výborným soupeřem potěšila, cesta na MČR družstev je otevřená, nikoli stoprocentní.

Dorost A: zleva L. Kuthan, Z. Pustějovský, D. Rabas, A. Nováková, D, Ruprecht a A. Wasserbauerová, chybí K. Kužela

Dorost B porazil Světlou n. Sázavou 5:44, důležité body uhrála děvčata, opora támu K. Kužela a bod ze dvouhry i M. Černík. Starší žáci prohráli v Chocni 0:9. Mladší žáci A porazili doma Ústí n. Orlicí 6:3. Babytenistéporazili 4:2 Východočeskou sportovní.

3. kolo soutěží družstev (publikováno 25.5.2014)

Po oblastních přeborech bylo sehráno 24.-25.5. 3. kolo soutěží družstev. Dospělí B ve 2 lize prohráli s nejžhavějším kandidátem na postup do 1, ligy TC Realsport Nymburk B 0:9, v dobrém světle se přesto ve dvouhrách představili Beneš, Vančuřík Š., Blažek a Wasserbauerová. C dospělí vyhráli v Hlinsku 6:3 a mají stále určité šance na postup do divize. Dorost A nezaváhal v boji o 1. příčku s oslabeným TK Pernštýn Pardubice, kterému chyběl 1. hráč Tilšer a 1. hráčka Vlkovská a zvítězil 7:2, i když začátek utkání byl dramatický..... Dorost B v boji o postup do nejvyšší soutěže přes stoprocentní výkon dívek a tradiční opory K. Kužely, prohrál v Žamberku těsně 4:5. Starší žáci marně bojovali se Dvorem Králové, kdy si 1. bod v soutěži připsal na své konto mladší žák Ondřej Kratochvíl. Mladší žáci A hráli v Žmberku o pustup do nejvyšší soutěže - výsledek zatím není k dispozici. Mladší žáci B bez jedné hráčky prohráli doma duel se Skutčí 2:7, když bodovali Kravařík a čtyřhra Kravařík, Pustějovský. Babytenisté nestačili na nejlepší družstvo v soutěži Havlíčkův Brod a prohráli 1:5, jediný bod uhrála M. Koblížková. 

Oblastní přebory dorostu a mladšího žactva (publ. 19.5.2014)

Oblastní přebory dorostu a mladšího žactva se konaly v termínu 17.-19.5.2014. Dorost se sešel v Pardubicích - dorostenky na LTC a dorostenci na Tesle. V kategorii dorostu jsme měli největší želíska v ohni na postup na MČR - Pardubickou juniorku. Kategorie děvčat nezklamala a přímý postup si vybojovaly N. Novotná účastí ve finále, kde podlehla Vlkovské a A. Wasserbauerová účastí v semifinále. Přebornicí oblasti se ve čtyřhře stala N. Novotná, která je tak naší nejúspěšnější hráčkou přeboru se stříbrem a zlatem. A.Wasserbauerová vybojovala bronz a stříbro a A. Nováková bronz ve čtyřhře. 

V kategorii dorostenců se z našich hráčů nakonec v nejlepším světle představil D. Janko, který k nám přestoupil z TK Pernštýn. Účastí ve finále si zajistil přímý postup na Pardubickou juniorku. První nasazený D. Ruprecht předvedl stabilní výkon, ale v nabité horní polovině hracího plánu nestačil v semifinále na rozjetého Rouse, který ve čtvrtfinále zastavil i L. Kuthana (po boji porazil ve 2. kole spoluhráče z dorosteneckého týmu D. Rabase). V dolní polovině pavouka měl šanci Z. Pustějovský, 2. nasazený. Po prohře s Borůvkou a prohře pernštýnského Tilšera se dolní polovina otevřela právě pro Janka, který potvrdil stoupající formu. Ve čtyřhře si titul přeborníka zajistil D. Ruprecht hrající s Tilšerem, když ve finále zdolali pár LTC Pustějovský, Rabas 11:9 v super tiebreaku po setech 4/6 6/4. 

Finalistky čtyřhry a semifinalistky dvouhry: zleva Vlkovská,Wasserbauerová, Novotná, Zeminová 

V kategorii mladšího žactva zaslouží pozornost R. Heřmanová svojí účastí ve čtvrtfinále dvouhry a bronzovou medailí ve čtyřhře. 

2. kolo soutěží družstev (publikováno 12.5.2014)

10. a 11.5 byla sehrána 2. kola soutěží družstev. B dospělí neměli v 2. lize šanci na vítězství v Liberci a prohra 2:7 nepřekvapila - bodovala Wasserbauerová a čtyřhra Beneš, Blažek. C dospělí překvapivě prohráli s USK Pardubice 4:5, když se prakticky konal souboj současných a bývalých hráčů LTC. Překvapila snadná prohra mladé T. Švadlenkové s bývalou hráčkou LTC E. Majerovou 1:6, 1:6, která se věnuje příležitostně trénování malých dětí. Urputný a zajímavý souboj svedli naši dorostenci D.Rabas se Z. Pustějovským, který nakonec po několika obratech dovedl do vítězného konce 6:4 ve 3. sadě Z. Pustějovský. Dorost A i B si poradil s dorostem A a B Tesly Pardubice, starší žáci jesně nestačili na B družstvo DTJ Hradec Králové. Mladší žáci A přehráli po dobrém výkonu v deštivém počasí Havlíčkův Brod a B družstvo deklasovalo 9:0 Východočeskou sportovní. Babytenisté vyhráli na skóre za stavu 3:3 s A družstvem Pernštýna Pardubice. Z výsledků lze konstatovat, že bohužel až na ročníky staršího žactva, má LTC v mládeži velice dobrou perspektivu. 

A družstvo mladšího žactva: horní řada zleva L.Kelnar, B. Virtová, R. Heřmanová a A. Kuchar, dole V. Nekut a O. Skokan

    

Začaly soutěže družstev (publikováno 5.5.2014)

V sobotu 3.5. a v neděli 4.5. se naplno rozběhly soutěže družstev. V kategorii dospělých B družstvo prohrálo úvodní zápas 2. ligy s LTC Houštka 3:6 a při pohledu na soupisky ostatních klubů bude mít mužstvo s udržením se v soutěži problémy. Za LTC bodovali Š.Vančuřík, T.Blažek a A.Wasserbauerová. N.Novotná se bohužel vážně zranila a je možné, že další jarní utkání již nestihne. Dámská čtyřhra se prohrála smolně v super tiebreaku 6:10 a ani pánské čtyřhry na vítězství nedosáhly. Dospělí C si v Pardubickém krajském přeboru s přehledem poradili s B družstvem Žamberka, když zvítězili 7:2. A dorost porazil v Junior Tour za neuvěřitelné 3 hodiny TK Choceň 9:0. Dorost B vyhrál ve 2. nejvyšší soutěži v Chrudimi 5:4, když se opíral o výkony K.Kužely a dívek T.Švadlenkové a D.Klátilové. Starší žáci neměli v nejvyšší soutěři šanci proti TK Pernštýn a prohráli 0:9. Mladší žáci A bojují o návrat do nejvyšší soutěže a v dramatickém 1. utkání porazili Svitavy na jejich půdě 5:4. Mladší žáci B doma hostili TK Hlinsko a ve vyrovnaném zápase prohráli 4:5. Za naše družstvo nastupují vesměs loňští babytenisté a sbírají tak hlavně zkušenosti. Bodovali Ouhrabka, Kafka, Blaščíková a 1 chlapecká čtyřhra. Babytenisté poslali za hodinu a půl domů hráče Tesly B po jasném vítězství 6:0. Za LTC nastoupili Lašáková, Koblížková, Klátil a M.Novák.

Komentář E. Zálabské k ambicím jednotlivých družstev

B družstvo dospělých bude mít s udržením 2. ligy hodně práce. Pokud se jednotlivá družstva sejdou podle soupisek, tak je alespoň nějaká naděje porazit Český brod, Hrádek a Houštku. Našemu týmu určitě chybí 1 dobrý muž na pozici 1 nebo 2 a maturita T. Blažka a K. Novotné může situaci také ovlivnit. C družstvo dospělých by se mělo pokusit postoupit s mladými hráči do divize, jednoduché to ale mít nebudou, především oba týmy Moravské Třebové/1.Vč.sportovní se budou snažit o totéž. Špatný tým nemá ani Česká Třebová a USK Pardubice. Dorost A by se měl pokusit vyhrát nejvyšší soutěž v oblasti. V cestě budou stát 2 týmy: TK DTJ Hradec Králové A a TK Pernštýn Pardubice. Bude záležet na momentální formě a pohodě všech hráčů, utkání by měla být hodně vyrovnaná. B tým dorostu po loňském postupu do 2. nejvyšší soutěže má jediný úkol, udržet se. Starší žáci s největší pravděpodobností nejvyšší soutěž nezvládnou a sestoupí, když tým oslabila na Tesle hostující T. Blažková, avšak ani s ní by záchrana nebyla jednoduchá. A mužstvo mladšího žactva by se mělo pokusit postoupit zpět do nejvyšší soutěže, ale opět bude muset porazit dobrá družstva Svitav, Žamberka a České Třebové B. Hráči B týmu se musí snažit sbírat co nejvíce zkušeností v nejnižší soutěži, aby byli za rok adepty na postup. Babytenisté, pokud budou v plné sestavě po celou soutěž, mohou útočit na přední příčky. Zkazit jim to bude chtít Havlíčkův brod a TK Pernštýn Pardubice.

Valná hromada LTC (publikováno 4.4.2014)

Ve čtvrtek 3.4.2014 se uskutečnila valná hromada klubu v salonku restaurace TenisKlub za účasti 39 členů. VH probíhala jako náhradní od 18,30. VH odsouhlasila zprávy o veškeré činnosti klubu (zpráva o klubu, o závodní činnosti, informace o extraligové soutěži 2014, o údržbě) za rok 2013, zprávu RK za rok 2013, plnění rozpočtu za rok 2013 a návrh rozpočtu na rok 2014. Byl schválen Hrací řád na letní sezónu 2014. VH byla volební, byl zvolen staronový výbor a revizní komise.

Vyhlášení nejlepších východočeských tenistů za rok 2013 (publikováno 19.3.2014)

V úterý 18.3.2014 proběhlo v restauraci Tenis klub LTC Pardubice vyhášení Kanářích nadějí za rok 2013 a současně i nejlepších hráčů ve svých věkových kategoriích ve východočeském regionu. Ceny byly předány za účasti prezidenta ČTS Ing. Iva Kaderky, Csc a ředitele Amersport pro Českou republiku Ing. Kožucha. Ceny, kromě jmenovaných, předávali představitelé VčOTS: prezidentka Ing. M. Kašprišin, R. Zaplatílek a další. Večer moderoval M. Chmelař. Přítomni byli i další hosté - předseda ČUS PK, šéftrenér reprezentace J. Balaš, zástupce PK pro sport R. Živný a J.Šlajs, manažer komunikace ČTS.

Z našeho klubu byli oceněni: 

Zuzana Skočdopolová Zálabská

Jakub Lustyk

Lukáš Kuthan

Eva Zálabská

Radovan Čížek

 

Vítězné turnaje našich hráčů v mládežnických kategoriích (publikováno 10.3.2014)
Z. Pustějovský - vyhrál 2 turnaje K5 ve dvouhře, 2x finále čtyřhry K8 - dorost
D.Rabas - vyhrál 1 turnaj K5, 2x finále K8 ve čtyřhře - dorost
L.Kuthan - vyhrál 1 turnaj K5 ve dvouhře i čtyřhřa, 1 turnaj K4 - dorost
D.Ruprecht - vyhrál turnaj K8 ve čtyřhře - dorost
N.Novotná - nová posila LTC vyhrála K8 a K7 v kategorii dospělých (porazila přední hráčky žebříčku ČR Závodskou a Matouškovou), vyhrála K8, K5, K4 ve dvouhře i čtyřhře v kategorii dorostu
A.Nováková - vyhrála 3 turnaje K4 - dvouhra, 2x K4 čtyřhra - dorost
A.Wasserbauerová - vyhrála K4 dvouhru, čtyřhru K8 dorostu i dospělých
R.Heřmanová - vyhrála dvouhru i čtyřhru K4 - mladší žákyně

Medailisté z Oblastních halových přeborů (publikováno 10.3.2014):
zlato - D.Ruprecht čtyřhra, A.Wasserbauerová čtyřhra
stříbro - N.Novotná dvouhra i čtyřhra, R.Heřmanová čtyřhra
bronz - T.Blažková dvouhra, Z.Pustějovský čtyřhry, D. Rabas čtyřhra, L.Kuthan čtyřhra

 

Oblastní přebory v mládežnických kategoriích z pohledu LTC Pardubice (publikováno 10.3.2014)
V lednu a únoru proběhly Halové oblastní přebory ve všech mládežnických kategoriích. V letošním roce se našim hráčům zdaleka nedařilo tak, jako v minulých letech.
V kategorii mladšího žactva jsme v žácích neměli zastoupení.
V mladších žákyních uhrála kolo Ráchel Heřmanová, která ale překvapila v soutěži čtyřher, kdy získala stříbrnou medaili.
Ve starších žácích jsme také neměli zástupce.
V kategorii děvčat přivezla dvě bronzové medaile Tereza Blažková (dvouhra i čtyřhra).
Nejpočetnější bylo zastoupení v kategorii dorostu, ale ani zde se nám ve dvouhrách příliš nedařilo. Daniel Ruprecht prohrál mezi 8 s D.Rousem (nakonec se stal mírně překvapivým vítězem), Daniel Rabas porazil ve 2. kole po boji kolegu z klubu Lukáše Kuthana, ale ve čtvrtfinále nestačil na 1. nasazeného P. Malého, Loňský finalista Zdeněk Pustějovský prohrál v prvním kole s Borůvkou. Ve čtyřhře byli Rabas, Pustějovský a Kuthan v semifinále, pro zlato si došel D. Ruprecht.
V kategorii děvčat získala stříbrnou medaili Nikola Novotná (postup na HMČR)ve dvouhře i čtyřhře, Adéla Wasserbauerová brala ve dvouhře bronz a vyhrála čtyřhru. Denisa Klátilová uhrála v obou kategoriích 1 kolo.

 

Extraliga 2013 (publikováno 20.12.2013)
V letošním roce se Bonver tenisová extraliga konala v obdobném předvánočním termínu jako v roce 2012. Systém soutěže byl rovněž obdobný, tedy 2 semifinálové skupiny v Liberci a Prostějově a 2 finálové skupiny v Prostějově a Přerově.
LTC Pardubice byl nalosován do liberecké skupiny spolu s domácím týmem a družstvem TCF Purum Mariánské Lázně. Soupisky klubů jsou tradičně nadupané, otázkou vždy jem kdo doopravdy přijede. Oba naše zápasy byly jako noc a den.
V pátek 13.12. jsme prohráli zápas s Mariánskými Lázněmi, který byl na výhru. Mariánky oslabily ženskou část týmu, ačkoli byly přítomné obě Slovenky K. Kučová (WTA 147) a M. Honcová (251 WTA), aby mohly nasadit 3 cizince, včetně vynikajícího deblisty M. Elgina. Rumunka A. Mitu(WTA 176) ve službách Pardubic si poradila lehce s Kučovou, Z. Skočdopolová Zálabská neměla problém s N. Novákovou, stejně tak i čtyřhra žen byla na jednu bránu. V mužských soubojích se čekala dramata, která vyzněla spíše v náš neprospěch. A. Martin (ATP 126) prohrál ve 3 sadách s krajanem N. Gombošem (ATP 197), J. Lustyk po dobré 1. sadě nestačil na L. Salabu a D.Novák prohrál s Elginem. Jediným vítězným bodem mužské části přispěl do součtu 2. hráč LTC U. Ignatik, který po výborném výkonu otočil zápas s T. Schoorelem. Bod ze dvou mužských čtyřher stačil k vítězství. Oba páry prohrály, když bod se čekal od deblového páru Martin, Ignatik, který v dramatické koncovce super tiebreaku (hraje se místo 3. setu) prohrál 6:10. V týmu LTC zavládlo velké zklamání a družstvo už začalo přemýšlet o pondělní cestě do Milovic k utkání s posledním mužstvem milovické skupiny.
V sobotu 14.12. nás v liberecké hale přivítala bouřlivá téměř „daviscupová“ atmosféra. Domácí LTK Liberec si věřil, jeho cílem byl postup do finálové skupiny. Naši muži ve dvouhrách na bod nedosáhli, i když Novák a Lustyk prohráli ve 3 sadách. Je nutné poznamenat, že první 2 muži soupeře patří do 100 ATP žebříčku (M. Przysiecny, B. Becker). Trochu naděje přinesly ženy, které odehrály opravdu vynikající zápasy. Mitu porazila 92. hráčku světa P. Mayr-Achleitner ve 2 setech, Skočdopolová 148. hráčku Karatantchevu stejným poměrem a šanci nedaly soupeřkám ani ve čtyřhře. Závěr utkání se nesl ve znamení pánských čtyřher. Hala hnala liberecké páry, ale hráči LTC byli tentokráte proti. Pár Martin, Novák přehrál 6:4 6:4 Beckera se Schmidem, když ve 2. setu prohrávali 1:4. O dramatickou a nervy drásající koncovku se postarali Lustyk, Ignatik – Przysiezny, Majšajdr. Pár LTC prohrál 1. sadu 6:7, otočil 2. set na 7:5 a o všem rozhodoval opět super tiebreak. V něm naši tahali za kratší konec, když prohrávali 5:8 a 7:9 a za stavu 9:8 podával Majšajdr na vítězství. Když proměnili Ignatik s Lustykem 3. mečbol na 12:10, liberecká hala stichla. Zápas však skončil obrovským výbuchem nadšení hráčů Pardubic, které si nezadalo s koncem vítězného Davis Cupu. Liberečtí z nepochopitelných důvodů nepostavili 1 silného debla (Becker, Przysiezny), možná z důvodu drobného zranění B. Beckera. Toto vítězství znamenalo 2. místo ve skupině a jasnou záchranu extraligy pro další ročník. Chybělo málo a Pardubice se mohly v pondělí předvést ne v bojích o udržení, ale ve fonálové skupině v Prostějově. V neděli Mariánská Lázně postavili náhradníky a Liberec tak vysoko výhrál a putoval do finále.
V družstvu LTC Pardubice hrály v tomto ročníku prim děvčata, velkým bojovníkem se ukázal U.Ignatik a obrovského týmového ducha opět prokázal D. Novák.

Zuzana Skočdopolová Zálabská poprvé halovou mistryní ČR žen (publikováno 25.11.2013)
Čtyřnásobná vítězka MČR žen Rieter Cup na otevřených dvorcích ve své kariéře dosud halové mistrovství nevyhrála. V týdnu od 11. do 16.11. 2013 hostil HMČR TK Milten Milovice. HMČR se hrálo pod názvem Milten Trophy a celková dotace turnaje činila 100 000 Kč. Čtvrá nasazená hráčka LTC Pardubice Zuzana Skočdopolová Zálabská prošla celým mistrovstvím bez ztráty setu a zaslouženě vyhrála. Poměrně nepříznivý los ji do cesty s 1. kole postavil nadějnou Petru Rohanovou z I.ČLTK Praha, kterou porazila 6/2, 7/5, ve druhém kole si poradila s kvalifikantkou Cváčkovou, bez problémů porazila semifinalistku Pardubické juniorky S.Heinovou, v semifinále přehrála Jankovskou ze Sparty Praha. Ve finále potazila P.Mendesovou z Přerova nejtěsnějším výsledkem z celého týdne 6/4. 7/5. Ze svého oblíbeného povrchu si tak z Milovic odvezla titul Halové mistryně České Republiky.

Kondiční soustředění mládeže (publikováno 20.10.2013)
10.-13.10.2013 se uskutečnilo kondiční soustředění naših hráčů od 9 let do 16 let pod vedením trenérů Romana Brože, Petra Beneše a Evy Zálabské nedaleko Olešnice v Orlických horách. Soustředění se zúčastnilo 26 tenistů, babytenisté, mladší a starší žáci a dorost. V pěkném areálu s fotbalovým a 2 antukovými hřišti nastartovali závodní hráči kondiční přípravu, která bude pokračovat i v halové sezóně. Věnovali se rozvoji obratnostních, rychlostních, silových i vytrvalostních motorických schopností úměrně věku zúčastněných. Počasí vyšlo na jedničku.

Radek Čížek mistrem světa pro rok 2013 v kategorii 60+ (publikováno 1.10.2013)
V rakouském Pörtschachu se třetí zářijový týden konalo Mistrovství světa seniorů. V kategorii 60+ se účastnila více než stovka hráčů z celého světa. R. Čížek prošel celým pavoukem bez zaváhání a všech 6 zápasů na cestě za titulem vyhrál ve 2 sadách. Porazil postupně Oetsche z Rakouska, maddena z Austrálie, Francouze Lemana 6/2 7/6, Gedese z brazílir, dalšího Australana Rae 7/5 6/1 a ve finále si poměrně lehce poradil s dalším Francouzem Renoultem 6/3 6/1. R.Čížek je současným 2. hráčem světového žebříčku ve věkové kategorii 60-65 let.