Rok 2015

Kondiční soustředění Seč 2015 - Penzion Čtyřlístek

1.-4.10. proběhlo kondiční soustředění závodních hráčů nedaleko sečské přehrady. Pod vedením trenérů, Brože, Zálabské Zuzany a Evy, Kucharové a Beckové se připravovalo 21 závodních hráčů a babytenistů. Soustředění vyvrcholilo oběhnutím přehrady všech kromě babytenistů, ti se za odměnu vykoupali v bazénu v hotelu Jezerka.

Vrcholový tým

Poslední dorostenecká "áčka"

Poslední zářijový víkend se konaly A turnaje dorostenců v Hrádku n. Nisou a dorostenek v Mariánských Lázních. Ve dvouhrách se naši hráči Rabas a Wasserbauerová probojovali do osmifinále. Pár Rabas Pustějovský si spravil tenisovou chuť ve čtyřhře, když se prosadil až do semifinále.

MČR družstev dorostu na Spartě Praha

17. - 20.9. proběhlo MČR družstev dorostu. Tým LTC vyhrál nejvyšší soutěž ve východočeském regionu a postoupil tak na MČR, které se konalo již tradičně na Spartě. V 1. kole se vždy utká 8 vítězů oblastí, 4 postoupí k nasazeným semifinalistům minulého ročníku. Naše družstvo se v 1. kole dostalo mezi nasazené, los nám přidělil Severočeskou tenisovou. Výhra 5:2 znamenala postup do čtvrtfinále. Body přinesli Rabas, Pustějovský, Janko, Novotná a čtyřhra děvčat. Ve čtvrtfinále jsme neměli šanci s I. ČLTK Praha, vyhrál pouze Pustějovský s Riccim. O umístění na 5.-8. místě jsme postupně nestačili na Olymp Praha (0:8), když vyrovnané zápasy sehráli Pustějovský s Kalivodou (4/6, 6/1, 4/6) a Janko s Vrbenským (6/7 6/2 6/7). O 7.-8. místo družstvo prohrálo s TK SK Zlín 2:7, bodoval Pustějovský a Janko. Celkově za vítězství v oblasti a za 8. místo na MČR získali naši dorostenci pro klub 16 500,- Kč. Ač "téměř" celý tým provázely zdravotní obtíže, bojovali "téměř" všichni na maximum.     

Naši "dospělí" v akci

P. Beneš byl ve finále B (K8) turnaje v Novém Bydžově a spolu s T. Blažkem vyhráli čtyřhru. D. Rabas vyhrál C (k4) turnaj v Novém Městě n.Metují. N. Novotná byla ve finále A (K12) turnaje na LokomotivěPraha, kde v semifinále oplatila 1. nasazené N. Horákové porážku z MČR dospělých, na B turnaji (K8) v Poděbradech prohrála také až ve finále (mezitím stihla ještě 2 turnaje ITF dorostu v Maďarsku a ČR).

D. Rabas vyhrál B turnaj dorostu v Kolíně

Poslední prázdninový víkend patřil dorosteneckým B turnajům. Chlapci hráli na dvorcích PTA, dívky na LTC. Po vydařené Pardubické ju niorce o sobě dal vědět D. Rabas, který jako 1. nasazený celý turnaj vyhrál. Ve své polovině pavouka měl i oba další naše hráče. D. Janka porazil ve čtvrtfinále 7/6 6/0, Z. Pustějovského v semifinále, když otáčel zápas ze stavu 4/6, 1/4. Ve finále porazil královéhradeckého Rouse 6/0 ve 3. sadě. D. Rabas se Z. Pustějovským vyhráli i čtyřhru, ve finále přehráli D. Janka s V. Vlkovským.

Výsledky na: www.cztenis.cz/turnaj/316155/sezona/L15/vysledky

Dívky hrály na dvorcích LTC Kolín. Z našich hráček se do semifinále čtyřhry probojovala A. Nováková. N. Novotná hrála ITF turnaje, chyběla i A. Wasserbauerová.

Mladší žáci se sešli na céčku v Chrudimi. L. Kelnar vyhrál spolu s pernštýnským J. Novotným čtyřhru.

 

O. Skokan vyhrál C turnaj (K4) starších žáků v Holicích. Spolu s L. Kelnarem byli ve finále čtyřhry

Upravit text
 
 
 
Z. Zálabská byla ve finále Mezinárodního mistrovství Saska v Lipsku.
Upravit text
 
 
 
A. Nováková vyhrála na pražském Baníku čtyřhru žen na turnaji B (K8), ve dvouhře skončila ve čtvrtfinále
Upravit text
 
 
 

Z. Zálabská vyhrála turnaj s dotací 10 000 USD v rakouském Bad Waltersdorf. Na cestě k vítězství zdolala ve 3 sadách loňskou vítězku Pardubické jubiorky Muchovou a ve finále 1. nasazanou Šumovou 5/7 7/5 6/1

Výsledky na:  www.itftennis.com/procircuit/tournaments/women's-tournament/info.aspx?tournamentid=1100034855

Upravit text
 
 
 

Z. Zálabská prošla na turnaji ITF s dotací 50 000 USD v Olomouci kvalifikací, když porazila Češky Kramperovou a Novotnou, ve finále kvalifikace 390. hráčku WTA Lekaj, v 1. kole hlavní soutěže nestačila na výborně hrající K. Vaňkovou WTA 235.

Upravit text
 
 
 

R. Heřmanová (mladší žákyně) vyhrála C turnaj starších žákyň ve dvouhře v Hradci Králové (TC DTJ HK)

Upravit text
 
 
 

Nikola Novotná na ITF 4 v Praze 

prošla hladce kvalifikací a v hlavní soutěži se probojovala do čtvrtfinále, když porazila Slovenku Matusovou a Češku Procházkovou, mezi 8 podlehla po boji 1. nasazené A. Zarytske 6/7, 7/5, 3/6. Výsledky: www.itftennis.com/juniors/tournaments/tournament/info.aspx?tournamentid=1100034006

Upravit text
 
 
 

Double Daniela Rabase v 1 týdnu. 

Po vyhraném B turnaji dorostu K9 vyhrál Rabas i C turnaj mužů K5, když porazil Matouše v semifinále a A. Brusenbaucha ve finále. Výsledky na: www.cztenis.cz/turnaj/116019/sezona/L15/vysledky

Upravit text
 
 
 

Oblastní přebory dorostu se staly kořistí našich hráčů - přímé postupy na MČR - Pardubickou juniorku si vybojovali N. Novotná - oblastní přebornice, A. Wasserbauerová a D. Rabas - oblastní přeborník - GRATULUJEME

 
 
 
 
 
 
 

Sem můžete vložit nový nebo přetáhnout existující obsah.
 

Z. Skočdopolová Zálabská vyhrála silně obsazený turnaj v Lipsku

Ve finále porazila A. Schaefer, 294. hráčku WTA (nejvýše 161) ve 2 sadách.

88. Pardubická juniorka minulostí - další podrobnosti v rubrice Pardubická juniorka 2015

Daniel Rabas ve čtvrtfinále Pardubické juniorky

D. Rabas porazil v osmifinále na "svém" dvorci č. 7 v nervózním zápase 15. nasazeného D. Veleka (I.ČLTK Praha) 7/5, 6/4, když v 1. sadě prohrával již 2/5. Oba hráči jakoby si předávali štafetový kolík nervozity, oba chtěli uspět. Tím šťastnějším byl nakonec domácí hráč. Ve čtvrfinále pak Rabas prohrál s F. Dudou (Sparta Praha) 2/6, 3/6.

Na webu PJ se konečně i Dan dočkal - Daniel Rabas udělal na Pardubické juniorce skvělý výsledek a je potřeba mu pogratulovat. Dnes to bohužel na Filipa Dudu nestačilo, ale stejně sklidil potleskt domácích fanoušků, píše oficiální web PJ (L. Březina).

N. Novotná si v osmifinále neporadila s černým koněm turnaje H. Pektorovou. V nervózním zápase na centrálním dvorci prohrála 3/6, 2/6.

N. Novotná s A. Wasserbauerovou ve 2. kole zaskočily favorizovaný deblový pár Marková, Hájková a ve šťastné koncovce super tiebreaku vyhrály 10/8, v boji o medaile naopak lehce prohrály s párem Pantůčková, Procházková.

Z. Pustějovský spolu s V. Vlkovským postoupili ve čtyřhře do čtvrtfinále přes nasazený pár Krstev, Pánik, na medaili nedosáhli. Mezi osmi prohráli s 1. nasazeným párem Kopřiva, Vejvara 1/6, 1/6.

Web: pardubickajuniorka.cz/2015/page.php?pageid=10

Co napsali na webu Pardubické juniorky o našich hráčích ve shrnutí za sobotu a neděli 8. a 9.8.:

Hana Pektorová dnes nepředvedla svůj nejlepší výkon, přesto porazila Adélu Wasserbauerovou 6:4, 6:2. Tadeáš Paroulek ve třech setech udolal dobře hrajícícho Daniela Janko 7:5, 3:6, 6:3. Rabas si ve dvou setech poradil s Riccim 6:4, 7:5. Nikola Novotná si ve dvou setech poradila s Adélou Heinovou 6:2, 6:1.

Co nenapsali:

D. Rabas porazil v 1. kole či předkole po velmi dobrém a taktickém výkonu F. Pechalu 6/2 6/3, se kterým v této sezóně 3x prohrál. V dalším kole především taktickým výkonem přehrál 6/4 7/5 nasazeného Alessandra Ricciho, 1. hráče CŽ v ročníku 1998 a 11. hráče CŽ, což bylo určitě jedno z překvapení dne. Zápas se zdramatizoval ve 2. sadě. Za stavu 4/1 měl Rabas 2 výhody, které neproměnil, a soupeř vyrovnal na 4/4, nicméně vyhrocená koncovka patřila nenasazenému hráči.

Z. Pustějovský se dostal do soutěže na poslední chvíli a v 1. kole přehrál s přehledem jihočeského přeborníka M. Koutka 6/1 6/2. Ve 2. kole nestačil na 1 z favoritů turnaje M. Vocela, když prohrál 1/6, 0/6.

D. Janko měl na 1. kolo těžký los a i dle hodnocení webu PJ sehrál s T. Paroulkem výborný zápas, ve kterém nakonec prohrál 5/7, 6/3, 3/6 a 2 uspěchané gemy v závěrečné sadě ho musí mrzet.

Chlapecké deblové páry Rabas, Janko i Pustějovský, Vlkovský zvládly i 1. kolo čtyřher.

N. Novotná si v 1. kole po nervózním úvodu poradila s K. Křížovou 7/5, 6/2 a ve 2. hladce přešla přes nasazenou A. Heinovou 6/2, 6/1. V dalším kole ji čeká nenasazená H. Pektorová, která je však černým koněm turnaje stejně jako vloni K. Muchová. H. Pektorová v 1. kole porazila naši A. Wasserbauerovou 6/4, 6/2. Obě naše hráčky spolu postoupily do 2. kola ve čtyřhře. A. Nováková ztratila zápas s T. Němcovou 6/1, 3/6, 3/6, když po dobrém výkonu v 1 sadě, zdravotních problémech v sadě 2., nedotáhla nadějně rozehraný 3. set 3/1 do konce.

Dorostenecká kategorie úspěšně i na "béčkách"

Poslední B turnaj před Pardubickou junorkou hrála děvčata v Mostě: A Wasserbauerová prohrála až ve finále dvouhry, A. Nováková byla ve finále čtyřhry. Další dorostenci a dorostenky dali přednost turnaji dospělých, kde se jim ale nedařilo.

B turnaj dorostenců se hrál na Spartě v Praze. Do finále čtyřhry se probojovali Rabas, Pustějovský, ve dvouhře přidal Z. Pustějovský bronz, D. Rabas skončil ve čtvrtfinále, oba shodně na raketě Pechaly. Dorostenky se sešly v Písku. A.Wasserbauerová prohrála ve finále ve 3 sadách s Kmoškovou (Tesla Pce), spolu vyhrály čtyřhru, když ve finále porazily pár A. Nováková, A. Lutovská.

Úspěchy našich hráčů v kategorii dorostu na A turnaji v Ostravě

18.-21.7.2015 se konala áčka dorostu v Ostravě, chlapci hráli na TK SC a dívky na sousedním Baníku. Mezi dorostenci prošel do čtvrtfinále D. Rabas, když prohrál 7/6 4/6 4/6 s přemožitelem dalšího hráče LTC Z. Pustějovského (také ve 3 sadách) D. bartoněm z Prostějova. Ve čtyřhře se oba naši hráči dostali až do finále, kde nestačili na pár Křipský, Šoukal. Výsledky na: cztenis.cz/turnaj/316055/sezona/L15/vysledky . V dorostenkách se N. Novotná probojovala ve dvouhře až do semifinále, kde podlehla pozdější vítězce Kudelové 4/6 4/6. Spolu s A. Wasserbauerovou si odvezli stříbrnou medaili ze čtyřhry. Výsledky na:cztenis.cz/turnaj/416044/sezona/L15/vysledky.

B turnaje dorostu ve Východních Čechách

Na našich dvorcích se 11.-13.7. hrál B turnaj dorostenců (výkonnostní kategorie 9). 3 hráči LTC chtěli zasáhnout do bojů o pohár i peněžní podporu rodičům na jejich další přípravu. D. Rabas byl po nečekaném odlášení Holiše turnajovou jedničkou, bohužel se už ve čtvrtfinále setkal s oddílovým kolegou Z. Pustějovským, který v nervózním zápase kamarádů nakonec prohrál 6/7 3/6, když v osmifinále jasně přehrál pernštýnského V. Vlkovského 6/1 /3. Další tenista LTC D. Janko postoupil mezi posledích 8 přes Šimečka, ve vyrovnaném čtvrtfinálovém zápase nestačil především ve 2. sadě na Štěpánka. V semifinále zklamal D. Rabas, který psychicky nezvládl duel s Pechalou. Z vítězství z turnaje se nakonec radoval nenápadný brněnský Čtverák, který si ve finále hladce poradil s Pechalou. Čtyřhru vyhrál pár Pechala Štěpánek, který porazil v semifinále v supertiebreaku Rabase s Pustějovským a ve finále i pár Janko, Rous.

Turnaj dorostenek se hrál v České Třebové, vítězství ve čtyhře si na svoje konto připsala A. Wasserbauerová. 

B turnaje dorostu na začátku prázdnin a vítězství našich hráčů

První prázdninový týden se hrála "béčka" dorostu. Dorostenci se sešli v Mělníku a z vítězství se radoval D. Rabas, který měl nejvíce práce v 1. kole. V semifinále si ve vyrovnaném utkání poradil 7:5, 7:6 s dalším hráčem LTC Z. Pustějovským, kterému patřil úvod v obou sadách (5:2 a 4:1). Ve finále Rabas vyhrál 6:4, 6:3 s hráčem z Izraele Yeshayou. Dvouhra měla slušnou kategorii 9. Spolu se Z. Pustějovským se D. Rabas probojoval ještě do finále čtyřhry, kde byli slabším párem než Blecha, Rous. Výsledky na: www.cztenis.cz/turnaj/316012/sezona/L15/vysledky

 

Dorostenek se v Bohutíme sešlou pouze 12. Vyhrála A. Wasserbaerová, když ve 2 zápasech bojovala ve 3 sadách. Spolu s Kmoškovou zvítězili i ve čtyřhře. Výsledky na: www.cztenis.cz/turnaj/416011/sezona/L15/vysledky

Rieter cup definitivně minulostí

Po 18 letech končí tradice Rieter Cupu - Mistrovství ČR mužů a žen, který se konal v Ústí nad Orlicí. Hlavní organizátoři chtějí vidět lepší hráče, a tak se rozhodli pro pořádání 2 turnajů ITF kategorie Futures s dotací 15 000 USD pod názvy RIETER OPEN Pardubice a RIETER OPEN Ústí nad Orlicí. V Pardubickém kraji uvidíme turnaje takového významu poprvé.  V Pardubicích pořádá turnaj DAE Services ve spolupráci s LTC Pardubice, v Ústí Vaněk Agency ve spolupráci s TK Ústí nad Orlicí. Více na www.rieteropen.cz/. Články v tisku:www.rieteropen.cz/index.php/rieter-open-pardubice/napsali-o-nas.htm

Závěrečné kolo mistrovských utkání - a obrovský úspěch našich družstev

Poslední červnový víkend proběhlo závěrečné kolo "mistráků" a pro naše barvy velmi úspěšně. Divizní družstvo LTC B porazilo na dálku TK DTJ Hradec Králové B, když vyhrálo 8:1 v Chrudimi a Hradec "pouze" 7:2 doma s Ústím n. Orlicí. Naše mladé družstvo se v průběhu všech zápasů neobyčejně semklo a pod výborným vedením kapitána Š. Vančuříka dovedlo tým zpět do 2. ligy, kam určitě patří. Stále více rozhoduje ve všech věkových kategoriích ochota sehrát pro družstvo všechna utkání bez ohledu na osobní turnajový či "dovolenkový" program. A družstvo starších žáků se bez porážky vrátilo do nejvyšší soutěže ve Vč. regionu a také mělo své "tahouny". V přímém souboji o postup porazilo Skuteč A 6:3, když hotovo bylo již po dvouhrách. A družstvo mladšího žactva taktéž bez porážky postoupilo do nejvyšší soutěže ve Východních Čechách. Za zmínku stojí, že za úspěchem obou družstev stojí především mladší žáci. Na důležitosti utkání A družstev v tomto kole doplatila "béčka", když museli nastoupit ne v úplných sestavách. Dospělí C prohráli 3:6 s Hlinskem, starší žáci B nestačili na Skuteč B 3:6, mladší žáci B porazili Chrudim B 5:2 a dorost B porazil TK Vých. sport. také 5:2. C dospělí a B dorost s přehledem udrželi 2. nejvyšší soutěže v regionu, B družstva staršího a mladšího žactva sbírala zkušenosti v nejnižší soutěži. 

Starší žáci A - postup do nejvyšší soutěže. Zleva: kap. L.Skokan, L.Lašáková, R.Heřmanová,T. Kučerová, J.Freiberk, L.Kelnar, O.Skokan, O.Kratochvíl, zást. kap. T.Kelnar

6. kolo mistrovských utkání

V předposledním kole mistrovských utkání probíhaly všechny zápasy venku vzhledem k pořádání Rieter Open na našich dvorcích. Dospělí B si jednoznačně na dvorcích Tesly poradili s 1.Vých.Tenis. PCE a TK Vých.sportovní HK 8:1. Vzhledem k výhře TC DTJ Hradec Králové ve Dvoře Králové 7:2 máme s naším soupeřem v čele tabulky o postup do 2. ligy stejně bodů, rozhodnou tedy poslední zápasy LTC s Chrudimí a TC DTJ s Ústím nad Orlicí a doufejme, že v duchu fair play. Dospělí C prohráli ve značně oslabené sestavě v České Třebové 1:8. Dorost A si pravděpodobně výhrou 7:2 s TC DTJ Hradec Králové A zajistil postup na MČR družstev, zbývá v posledním kole porazit TC DTJ HK B. Dorost B se vítězstvím 6:3 v Chocni udržel v Pardubickém přeboru. Starší žáci A vyhráli v Ústí nad TK Česká Třebová - TK Ústí n.Orlicí 8:1 a o postupu do nejvyšší soutěže se rozhodne v posledním utkání se Skutčí A. Starší žáci B prohráli 4:5 v Holicích. Mladší žáci A vyhráli 8:1 na Tesle mají na postup do nejvyšší soutěže. 

Družstvo dorostu A 2015 - postupna MČR družstev: zleva kapitán Z. Pustějovský, Z. Pustějovský ml., K. Kužela, D. Rabas, D. Janko, A. Wasserbauerová, N. Novotná 

A turnaje dorostu a mladšího žactva

Dorostenecká kategorie se hrála na Moravě. Dorostenci se sešli ve Zlíně. D. Rabas se probojoval mezi posledních 16, spolu se Z. Pustějovským si spravili chuť ve čtyřhře, když dosáhli na semifinále (ve čtvrtfinále porazili 1. nasazený pár Bartoň, Novák). N. Novotná se ve Valašském Meziříčí dostala ve dvouhře i čtyřhře do čtvrtfinále. Výsledky na: www.cztenis.cz/turnaj/316009/sezona/L15/vysledky a www.cztenis.cz/turnaj/416008/sezona/L15/vysledky. V kategorii mladších žákyň jsme měli zastoupení na Štvanici - R. Heřmanová uhrála kolo, výsledky na: www.cztenis.cz/turnaj/816027/sezona/L15/vysledky

5. kolo mistrovských utkání

13. a 14. 6. se uskutečnilo další kolo mistrovských utkání. Dospělí B hráli v Hradci Králové s největším favoritem divize TC DTJ Hradec Králové B. Utkání bylo za stavu 4:4 přerušeno pro bouřku a přívalový déšť. K jednotlivým zápasům: P. Beneš prohrál s Vikem, Š. Vančuřík ve 3 sadách porazil Chramostu, D. Rabas Rouse a Z. Pustějovský Kopáčka. Nikola Novotná prohrála ve 3 setech s natálií Novotnou a A. Wasserbauerová také ve 3 sadách s Josefovou. Beneš s Pustějovským nestačili na pár Vik, Rous a Vančuřík s Rabasem porazili Chramostu s Kopáčkem. Dámská čtyřhra byla za stavu 2:2 v 1. sadě přerušena a bude se dohrávat. Čtvrteční dohrávka přinesla úspěch našim děvčatům, pár Novotná Nik., Wasserbauerová porazil pár Novotná Nat., Josefová 7/5, 0/6, 7/5, když odvrátil několik mečbolů. A stále je o co bojovat - postup do 2. ligy je i na naší straně.Dospělí C prohráli v oslabené sestavě s Moravskou Třebovou 1:8. Dorost A přejel VČE Hradec Králové 8:1 a dorost B vyhrál 6:3 ve Svitavách, čímž vykročil k záchraně soutěže. Starší žáci A porazili Teslu B 5:4 a postup do nejvyšší soutěže budou pravděpodobně bojovat v posledním zápase se Skutčí. Oslabení starší žáci B prohráli s Chrudimí A 1:8. Mladší žáci A porazili Žamberk B 9:0 a měli by tak to nejvyšší soutěže s přehledem postoupit. Mladší žáci B vyhráli ve Skutči 6:3.    

Oblastní přebory dospělých a staršího žactva

6.-8.6. proběhly oblastní přebory zbývajících kategorií. Muži a ženy se hráli v Pardubicích. Na našich dvorcích se představili muži. Nejlépe obstál P. Beneš, který po výhře nad domácím dorostencem D. Rabasem (7:5 ve 3. sadě) a ve 2. kole pernštýnským M. Kacetlem, prohrál ve čtvrtfinále s pozdějším finalistou P. Makrlíkem (5:7 ve 3. sadě). Finále Makrlík skrečoval A. Javůrkovi. Z domácích hráčů se představili další ambiciózní dorostenci: Z. Pustějovský po cenné výhře ve 3 sadách nad nestárnoucím A. Brusenbauchem, krečoval 2. kolo proti M.Rousovi za stavu 7:5, 5:6 pro křeče, D. Janko prohrál v 1. kole 4:6 ve 3. sadě s M. Kacetlem. Ve čtyřhře plné skrečí se do semifinále dostal P. Beneš. Ženy hrály na Pernštýně. Po solidních výkonech se až do finále probojovala N. Novotná, tam nestačila na jasnou favoritku přeboru domácí V. Vlkovskou a prohrála 2:6, 6:7. S vítězkou sehrála nejvyrovnanější zápas turnaje.  P. Hynková byla v semifinále. 

Oblastní přebor starších žáků se konal V Hradci králové na DTJ, žákyně hrály v České Třebové. V Hradci hráli 3 hráči, z toho 2 mladší žáci, v kategorii žákyň jsme neměli zastoupení. Tato věková kategorie je naší nejslabší, někteří hráči na přebor nejeli.

4. kolo mistrovských utkání

Poslední květnový víkend se utkání družstev přehoupla do své 2. poloviny. Dospělí B v divizi nedali šanci TK Ústí n. Orlicí A a vyhráli 9:0. Dospělí C v Pardubickém přeboru poprvé prohráli s To SK Žamberk A 2:7, když domácí body uhráli D. Ruprecht a D. Vančuřík. Dorost A přejel Dvůr Králové 7:2, dorost B nestačil na na Chrudim A 1:8, když děvčata (Klátilová, Horáková) překvapivě prohrála obě dvouhry, aby bodovala ve čtyřhře. Dramatický zápas odehráli straší žáci A s družstvem Svitav. Naše družstvo bylo značně oslabené - nehrála děvčata (Heřmanová, Kučerová), nahradily je mladší žákyně, chyběl i Skokan. Rozhodovala závěrečná dívčí čtyřhra, kterou nakonec ve vyhecované koncovce vyhrály ve 3 setech naše mladší žákyně Lašáková, Blaščíková. Vítězství 5:4 tak zachovalo starším žákům naději na postup do nejvyšší soutěže, o kterém se rozhodne nejspíše v závěrečném kole ve Skutči. Mladší žáci A, také v oslabené sestavě (nehrál Skokan, Rejda, Heřmanová) a doplněné o hráče B družstva, vyhráli v Hlinsku 6:3. Díky výpomoci A družstvu, B tým nestačil na Východočeskou sportovní a bez 1 hráče prohráli 4:5. Doufejme, že se boje o postup do nejvyšších soutěží v kategorii staršího i mladšího žactva zapojí v dalších kolech všichni hráči. 

3. kolo mistrovských utkání

V soutěžích dospělých přineslo 3. kolo 1 nepříjemné překvapení. Mladý divizní tým prohrál 4:5 ve Dvoře Králové, který na utkání s námi posílil o zahraničního hráče A. Portoise a v ženách se sešly poprvé obě lepší hráčky současně (Knutsonová a Benešová - halová mistryně ČR starších žákyň). zahraniční posila porazila P. Beneše, další muži nezaváhali. Ženy tentokrát nepřinesly ani bod (mrzí prohraná čtyřhra ve 3 sadách). O vše se tedy hrálo v mužských čtyřhrách, kde Beneš s Vančuříkem Š. porazili Partois, Davídek, ale náš sehraný dorostenecký pár Rabas, Pustějovský nestačil na dvojici Vágner, Truhlář. C dospělí v Pardubickém přeboru porazili USK Pardubice 5:4, když se jednalo především o boje současných nebo bývalých hráčů LTC a je zatím neporaženým celkem, i když silnější soupeři teprve přijdou. Dorost A s Teslou A nezaváhal a vyhrál 8:1, dorost B s béčkrm Tesly prohrál 4:5, i když děvčata přispěla 3 body. Starší žáci A (Pernštýn PCE B) i B (Světlá n.S.) svoje utkání s přehledem vyhráli, stejně jako mladší žáci A (Vysoké Mýto) i B (Havlíčkův Brod).  

Oblastní přebory dorostu a mladšího žactva - dorost ve znamení našich hráčů

16. - 18.5. se konaly OP dorostu a mladšího žactva. Dorosteneckou kategorii zcela ovládli naši hráči. 48 dorostenců se sešlo ve Dvoře Králové. Nasazený hráč č.1 D. Rabas svoji roli potvrdil, stal se přeborníkem Východočeské oblasti a zajistil si přímý postup na Pardubickou juniorku. Po třísetovém duelu s Truhlářem v 1. kole prošel lehce do semifinále, kde porazil oddílového kolegu Z. Pustějovského 6:0 7:5. Ve finále ho čekal pernštýnský V. Vlkovský, který ve 2. semifinále porazil D. Janka. Po boji 1:6 6:3 6:4 se radoval z vítězství náš hráč. Medailovou sklizeň pak doplnily deblové páry Rabas Pustějovský ziskem stříbrné medaile a Janko bronzové. Výsledky nawww.cztenis.cz/turnaj/316920/sezona/L15/vysledky

D. Rabas a V. Vlkovský

Dorostenky hrály v Novém Bydžově. Nasazené hráčky č. 1 a 2 naše N. Novotná a A. Wasserbauerová se svých pozic nezalekly a postoupily do finále. Obě měly na své cestě nepříjemné soupeřky: Novotná Josefovou 6:4 6:2 a Wasserbauerová Kvapilovou 6:3 4:6 7:5. Ve finále byla úspěšnější Novotná, když porazila oddílovou spoluhráčku 6:2 6:3. Obě si tak zajistily přímý postup na Pardubickou juniorku. Naše hráčky s přehledem vyhrály i čtyřhru a pyšní se tak titulem přebornic Východočeské oblasti. Výsledky na www.cztenis.cz/turnaj/416920/sezona/L15/vysledky .

Mladší žáci hráli ve stejném termínu v Žamberku, žákyně v Trutnově. V hracích plánech jsme měli 4 mladší žáky a 2 mladší žákyně. L. Kelnar a A. Kravařík uhráli kolo, nasazený O. Skokan byl mezi 16. Pro zranění v hracím plánu mladších žákyň chyběla R. Heřmanová. K. Blaščíková a L. Lašáková skončily v 1. kole. Několik mladších žáků LTC na přeborech chybělo. Výsledky na www.cztenis.cz/turnaj/716920/sezona/L15/vysledky a www.cztenis.cz/turnaj/816920/sezona/L15/vysledky.

2. kolo mistrovských utkání družstev

Již 2. kolo "mistráků" přineslo množství omluvenek, a tak byla některá družstva nucena hrát v neúplných sestavách, což významně ovlivnilo výsledky. Dospělí B v divizi nezaváhali a v Hořicích vyhráli 8:1, dospělí C v PP vyhráli 7:2 s Českou Třebovou B. Dorost A v neúplné sestavě porazil stejně oslabený tým TK Pernštýn Pardubice 8:1, B dorost také bez 2 hráčů základní sestavy nestačil na Žamberk a prohrál 3:6. Oslabení starší žáci A vyhráli bitvu s Havlíčkovým Brodem 5:4, béčko nestačilo na Chrudim B a prohrálo 3:6. Mladší žáci A s přehledem vyhráli v Chocni.  Minitenisté tentokrák obě svoje utkání se Dvorem Králové a Českou Skalicí prohráli.   

A družstvo mladších žáků 2015 (chlapci zleva Nekut, Kravařík, Skokan, Kelnar, dívky Lašáková, Blaščíková)

A turnaje dorostu: Cheb a Ústí nad Labem

V týdnu mezi 2 mistrovskými utkáními proběhly turnaje kategorie A dorostenek v Chebu a dorostenců v Ústí nad Labem. Dívky reprezentovaly N. Novotná, A. Wasserbauerová a T. Švadlenková. Švadlenková prohrála v 1. kole hladce s Wasserbauerovou, Novotná prošla mezi posledních 16. Novotná s Wasserbauerovou si spravily chuť ve čtyřhře, když došly až do finále, když na cestě pavoukem porazily 2. nasazené Brožovou s Polanskou. V Ústí prošel kvalifikací D. Janko, vyhrál ještě kolo v hlavní, nestačil na nasazeného Guziura. D. Rabas se brobojoval do čtvrtfinále, kde nestačil na 3. nasazeného Bolardta. Výsledky na www.cztenis.cz/dorost/jednotlivci

1. kolo mistrovských utkání družstev

První květnový víkend byl ve znamení zahájení soutěží družstev. LTC Pardubice byl téměř stoprocentně úspěšný. Dospělí B porazili v divizi Novou Paku 6:3 (nejdelší a nejzajímavější zápas sehrála N. Novotná proti P. Hynkové 6/3 6/7 0/6). Dospělí B vyhráli ve Světlé n.S. bez problémů 9:0. Dorost A přehrál 9:0 Českou Třebovou A, Dorost B 5:4 Českou Třebovou B, starší žáci A vyhráli s 1. Východočeskou tenisovou 8:1, starší žáci B s Hlinskem 6:3. Mladší žáci A neměli problém s kombinovaným družstvem Česká Třebová/Svitavy B a zvítězili 7:2, pouze béčko mladších prohrálo s Chrudimí A 2:7. Minitenisté porazili ve dvojutkání TJ Kosice i TK Sport Náchod. 

Napsali o nás:

Pardubický deník uveřejnil 2 články (autorem je Zdeněk Zamastil) o "áčkovém" turnaji žen na našich dvorcích (sobota 25.4. a středa 29.4.), který patří k nejlepším turnajům v ČR organizovaným Českým tenisovým svazem. Turnajů kategorie A dospělých se koná v letní sezóně pouze 6, náš turnaj je jedním ze 2, na kterých mohou získat možnost startu na MČR především mladé a hůře postavené hráčky celostátního žebříčku. Finále do vítězného konce bohužel nedotáhla naše hráčka Zuzana Skočdopolová Zálabská, nicméně titul z města neodvezla žádná ze soupeřek. Z vítězství se nakonec radovala pernštýnská Veronika Vlkovská. Obě hráčky uvidíme na MČR. Podrobnosti z tisku na: pardubicky.denik.cz/sport_region/

A turnaj žen - kvalifikace na MČR

24.-28.4. se na dvorcích LTC konal již tradiční jarní turnaj žen kategorie A. V kvalifikaci bojovalo o postup do hlavní soutěže 29 hráček. Z domácích se představily: A.Wasserbauerová, A. Nováková, T. Švadlenková, D, Klátilová a H. Becková. Do hlavní soutěže prošla po 2 vítězstvích A. Wasserbauerová a jako LL i A. Nováková, která vyhrála 1 zápas. Ostatní naše hráčky prohrály v 1. kole. V hlaví soutěži se představilo 48 žen, věkem spíše dorostenek. Domácí Skočdopolová Zálabská byla 5. nasazená, do bojů v HS zasáhla také N. Novotná. Mezi účastnicemi byly např. loňská finalistka a semifinalistka Pardubické juniorky - Holanová a Pektorová. A. Wasserbauerová prohrála v 1. kole, N.Novotná 1. kolo vyhrála, ve 2. po boji ve 3 sadách nestačila na D. Paterovou. K favoritkám turnaje se řadila i V. Vlkovská z Pernštýna Pardubice. Pardubické hráčky nakonec potvrdily dobrou formu na začátku letní sezóny, když obě prošly do finále. Hrající trenérka Skočdopolová Zálabská přes nasazenou jedničku N. Horákovou a Vlkovská porazila ve 3 sadách dvojku T. Janatovou. K napínavým zápasům patřil souboj Pektorové s Jankovskou a Skočdopolové Zálabské s A. Vrbenskou. Pektorová ve čtvrtfinále zápas s Jankovskou otočila a vyhrála 3/6 7/5 6/3, Skočdopolová Zálabská v semifinále s Vrbenskou v obou sadách vedla 5/2 resp. 5/3, aby nakonec zápas vyhrála 7/6 6/4 po více než 2 hodinách. V utkání si bohužel natáhla přitahovač stehna a finálový duel s Vlkovskou musela za stavu 3/5 v 1. sadě skrečovat. Vítězství zůstalo i tak v Pardubicích. Soutěž čtyřher poznamenalo několik zranění a tím i skrečí (Svobodová - stehno, Kvapilová - zápěstí, Holanová - koleno,...). Vítězným párem se tak staly první nasazené Vrbenská s Janatovou.   

Meziokresní přebory

Víkendy 18.-19.4. a 25.-26.4. patřily Meziokresním přeborům Pardubického kraje (v podstatě přebor Pardubického kraje) dospělých, staršího žactva, dorostu a mladšího žactva. Na našich dvorcích se představili dospělí. Soutěž žen zcela jasně ovládla A. Wasserbauerová (další přední hráčky chyběly), ve čtyřhře se radovala z vítězství T. Blažková. Muži měli podstatně lepší úroveň. Výborné výsledky ukázali naši dorostenci: D. Janko porazil ve 3 sadách P. Beneše (6/2, 4/6, 6/3), v semifinále nestačil na P. Makrlíka. D. Rabas si poradil ve 3 setech s A. Brusenbauchem (0/6, 6/0, 7/5), v semifinále přehrál s přehledem Kacetla, ale ve druhé sadě si obnovil zranění kotníku, kterého zbrzdilo i v halové sezóně, a finále byl nucen skrečovat. Ve čtyřhře zvítězili Beneš, Brusenbauch.

Starší žákyně hrály ve Svitavách a jednoznačné vítězství si připsala T. Kučerová, která dvouhrou prošla bez zaváhání.    

V kategorii mladších žákyň ve Vysokém Mýtě se z vítězství ve dvouhře i čtyřhře radovala R. Heřmanová. Ve finále dvouhry přehrála J. Vítkovou 6:4, 6:2, ve čtyřhře společně zdolaly pár Sperátová, Pečenková 7:5, 7:6 

Kondiční soustředění mládeže - jaro 2015

V průběhu velikonočních prázdnin 1.-4.4. se uskutečnilo kondiční soustředění v resortu Immanuel nedaleko Ždírce nad Doubravou za účasti 16 hráčů od 8 do 16 let a 3 trenérů (Brož, Skočdopolová Zálabská, Zálabská). Přes relativní nepřízeň počasí, napadlo až 10 cm sněhu, v noci pod nulou, přes den sněhové přeháňky, ale i sluníčko, se nám podařilo splnit plán kondiční přípravy jak v rychlostní, tak i ve vytrvalostní a kondiční části. Účastníci byli podrobně proškoleni v tenisových pravidlech a řádech a mladší si zahráli "tenisové riskuj". 

Halové turnaje mládeže pokračují

Předposlední březnový víkend se hrály poslední turnaje kategorie B dorostu. Velký úspěch zaznamenala A. Wasserbauerová - 1. nasazená na turnaji, která v Brně nenašla přomožitelku a ve 2 sadách si postupně poradila s Čechákovou, Pavláskovou, Kulhánkovou a Šafránkovou, a celý turnaj s přehledem vyhrála. Z. Pustějovský postoupil na B turnaji v pražských Radlicích do čtvrtfinále. Regionální turnaj v Pardubicích na 1. Vč. sportovní v kategorii mladšího žactva přinesl úspěch F.Kafkovi v podobě bronzu ze dvouhry a páru Kafka, Nekut, kteří získali zlato ve čtyřhře, když ve finále porazili pár Vala, Krupička.

Na turnaji dorostu kategorie B v Rakovníku na začátku března postoupil D. Rabas ve dvouhře do čtvrtfinále a ve čtyřhře prohrál spolu s Pechalou až ve finále ve vyrovnaném zápase s dvojicí Kalivoda, Bezemek 4/6 6/7. Ve Vestci u Prahy na turnaji B vybojovala A. Wasserbauerová ve stejném termínu vítězství s Malickou ve čtyřhře, když přelomový víkend února a března vyhrála turnaj C (K5) na Tesle v Pardubicích. Dařilo se i mladším žákům. Na Tesle C kat. 7 byl O. Skokan ve čtvrtfinále dvouhry a semifinále čtyřhry, ve stejném termínu na turnaji K4 vybojoval v Hlinsku V. Nekut stříbro ve dvouhře a spolu s F. Kafkou zvítězili ve čtyřhře. R. Heřmanová (ml. žákyně) byla na konci února ve finále dvouhry starších žákyň v pražských Vysočanech. Více na www.cztenis.cz/turnaj/

Dorostenec Zdeněk Pustějovsvkýpřekvapivým vítězem Oblastních halových přeborů mužů pro rok 2015

Zuzana Skočdopolová Zálabská skončila na HMČR pro rok 2015 ve čtvrtfinále

Novinky z valné hromady AETK (asociace extraligových tenisových klubů)

VH AETK se konala 24.2. v Přerově. Za náš klub se zúčastnil kapitáb extraligového družstva Pad.Dr. Radim Novák. VH odsouhlasila hrací systém pro letošní rok. Družstva, která se v roce 2014 umístila na 5.-8. místě (Liberec, Milovice, Pardubice, Jihlava) budou hrát předkolo, vítězové postoupí ke 4 úspěšnějším (Prostějov, ČLTK, Přerov, Sparta) a vytvoří 2 skupiny po 3 účastnících. Prohraní z předkola hrají utkání o sestup do baráže s vítězem 1. ligy (vítěz tohoto zápasu zůstává v extralize). Počet cizinců pro rok 2015 zůstává stejný, rok 2016 se bude řešit na VH 28.4.   

Kam směřuje TENISOVÁ EXTRALIGA a jaká bude v roce 2015?

V prosinci loňského roku tým LTC udržel příslušnost v nejvyšší týmové soutěži v ČR, i když byl zredukován počet družstev z 10 na 8. Dle časopisu Tennis Arena dozná systém změn, jasný je však zatím pouze počet týmů. Ing. Šavrda (gen. manažer I.ČLTK):" Tuhle změnu vítám, liga bude zajímavější a odbourají se zápasy, ve kterých nastupovali s mírnou nadsázkou i správci a kantýnská." Asociace extraligových klubů bude rozhodovat o systému na VH 24.2. Bude se hrát ve skupinách nebo formou pavouka? Ohlasy jsou jasné: forma pavouka bude méně časově i finančně náročná. Prezident asociace Ing. Huťka: "Osobně jsem pro pavouka, poražení z 1. kola by hráli dozadu o udržení. Vítěz by musel vyhrát 3x a každý tým by hrál nejméně 2 zápasy." Další diskuzi vyvolává počet cizinců, podle současných pravidel mohou hrát v každém utkání 4. Názory se tradičně různí, Šavrda navrhuje: " aby v každém zápase hrál 1 junior, resp. hráč do 21 let." Zajímavostí jistě je, že v extralize jsou cizinci všichni hráči mimo hráče s českým pasem, zatímco v 1. lize (řídí ČTS) není cizincem hráč z EU, takže vlastně může k utkání nastoupit 6 cizinců. Uvidíme, zda se podaří prosadit i názory těch menších klubů jako jsme my či Jihlava. Snad bude jasno příští týden.

Družstvo LTC Pardubice 2014

Oblastní halové přebory dorostu

14.-16.2. se hrály OHP dorostu, dorostenci v Hradci králové, dorostenky v Poličce. Dorost je naší nejsilnější mládežnickou kategorií, takže se nějaké medaile očekávaly. Již před turnajem ale onemocněla východočeská jednička dorostenců D. Rabas. Barvy LTC tak hájili pouze Z. Pustějovský a D. Janko, které poslal los do stejné poloviny. Z. Pustějovský prohrál ve čtvrtfinále s P. Malým ve třísetovém duelu 4/6 ve 3. sadě, následně ho však v semifinále pomstil D. Janko výhrou 7/5 6/4. Ve finále na Janka čekal M. Rous, který v semifinále ve 3 sadách vyřadil V. Vlkovského. D. Janko na titul oblastního přeborníka nedosáhl, když ve finále svému kolegovi ze čtyřhry podlehl 7/6 2/6 2/6. Čtyřhru vyhrál pár Janko, Rous, který ve finále porazil Z. Pustějovského s D. Kolenovičem ve 2 tie breacích. Dorostenky hrály v Poličce a jasnou favoritkou turnaje byla V. Vlkovská, která se již soustředí především na kategorii žen. Naše N. Novotná se s ní bohužel setkala již v semifinále a odešla poražena. A. Wasserbauerová jako 2. nasazená nestačila ve čtvrtfinále na  K. Fiedlerovou 5/7 7/5 3/6. Spolu s Novotnou prohrály i v semifinále čtyřhry s párem Josefová, Dušková.

Mezinároní mistrovství ČR seniorů - Tennisline Cup 2015

19.-22.2. se v Milovicích konal ITF turnaj seniorů grade 3 pod hlavičkou Mezinárodního mistrovství ČR. V kategorii žen 50+ vyhrála a mistryní se stala Eva Zálabská. 

6.-8.3. se konalo HMČR seniorů v pražských Modřanech. V kategorii žen 50+ zvítězila Eva Zálabská, která tak získala v letošním roce double z halových mistrovství republiky

Kanáří naděje a nejlepší tenisté VčOTS za rok 2014 :

VčOTS na svém lednovém zasedání určil oceněné hráče za rok 2014. Ve čtvrtek 12.2. 2015 byli v pardubické restauraci Galanta oceněni nejlepší hráči Vč. regionu za uplynulý rok. Kromě Kanářích nadějí Vč. oblasti (nejlepší hráči do 16 let) byli vyhlášeni i nejlepší hráči uplynulé sezóny ve všech mládežnických kategoriích, v kategorii dospělých pak pouze hráči za mimořádný výkon. Náš klub měl relativně bohaté zastoupení: jako nejlepší hráči v dorostenecké kategorii byli odměněni N. Novotná a D. Rabas. Za mimořádný výkon v roce 2014 byla oceněna Mgr. Z. Skočdopolová Zálabská (překonání počtu titulů z MČR ve dvouhře žen), dále byl oceněn dlouholetý člen LTC, vítěz Pardubické juniorky, mistr světa v seniorské kategorii, trenér LTC, nyní hlavní trenér 1. Východočeské tenisové Mgr. Radovan Čížek. Ocenění se zůčastnil i prezident ČTS Ing. Ivo Kaderka, Csc., dále představitelé VčOTS a zástupci sportovních organizací kraje. Minutou ticha byla uctěna památka nedávno zesnulého prezidenta VčOTS Radima Zaplatílka. Všechny fotky lze prohlédnout ve fotogalerii.

Plán turnajů v roce 2015:

18. - 20.4. Meziokresní přebory Pardubického kraje dospělých

24. - 28.4. A turnaj žen - Kvalifikace na MČR jednotlivců

6. - 8.6. Východočeský oblastní přebor mužů

22. - 28.6. ITF turnaj mužů s dotací 15 000 USD

4. - 6.7. C turnaj mladšího žactva
11. - 14.7. B turnaj dorostenců
18. - 20.7. C turnaj staršího žactva
19.7. Turnaj v minitenise
24. - 26.7. Turnaj seniorů grade 4

8. - 14.8. 88. Pardubická juniorka - MČR dorostu

22.8. Turnaj v babytenise
5. - 9.9. C turnaj dorostu

Jarní kondiční soustředění

Kondiční soustředění hráčů LTC Pardubice je plánováno na 1. - 4.4. (středa až sobota) opět v rezortu Immanuel u Ždírce nad Doubravou, odjezd středa cca ve 14 hodin, návrat sobota po obědě. Trenérské zabezpečení: Brož, Zálabská, Skočdopolová Zálabská, Beneš.

Turnaje mládeže na začátku roku 2015

Přelomový víkend ledna a února patřil turnajům kategorie B dorostu. Z. Pustějovský se ve Vysokém Mýtě probojoval až do semifinále dvouhry, kde prohrál s Andrésem, D. Janko vypadnul ve 2. kole a D. Rabase skolila chřipka.. V kategorii mladšího žactva na turnaji kategorie C ve Zlíně dostal do semifinále O. Skokan.

Dorostenecká kategorie si 31.1.-2.2. zahrála meziokresní přebory Pardubického kraje. Turnaj dorostenců na Tesle Pardubice se stal záležitostí hráčů LTC Pce. Čtyřhru opanoval pár Pustějovský, Rabas. Stejní hráči se střetli i ve finále dvouhry. Šťastnějším byl nakonec Z. Pustějovský, který vyhrál 7/5 4/6 6/4. Tenis se hrál především dvě sady, kdy se zápas plný výkyvů, ale i super tenisu přeléval na obě strany. Za stavu 1:1 na sety, vyhrál 1.gem 3. sady Pustějovský, 2. gem při podání Rabase vyhrál nakonec Pustějovský, Rabas neproměnil 2 výhody, poté odvrátil 7 breakbolů, ale nakonec 8. proměnil ve vedení 2:0 v rozhodující sadě Z. Pustějovský. V následujícím gemu D.Rabasovi prasknul výplet posledí rakety, s půjčenou prohrával rychle 0/5, otočil na 4/5, ale .................. Ve stejném termínu hrála A. Nováková C turnaj dorostenek (K5) v pražských Vysočanech. Jako 1. nasazená došla až do finále, kde ve vyrovnaném zápase nestačila na B. Machovou a prohrála 4/6 6/7.

Přelomový víkend ledna a února se hrály turnajem mladšího žactva v Hradci Králové a v Nymburku. A. Kravařík se v Hradci probojoval až do semifinále a O. Skokan v Nymburku také. 

Poslední lednový víkend se hrály turnaje mladšího žactva v Pardubicích a Hradci Králové. V Pardubicích došla až do finále opět L. Lašáková, když na cestě za stříbrnou medailí porazila i 1. nasazenou, K. Blaščíková se na stejném turnaji probojovala do semifinále.

V úvodu ledna se hrály turnaje dorostu kategorie B, Oblastní halové přebory mladšího žactva a C turnaje všech věkových kategorií kategorií. Naši hráči vstoupili do roku 2015 více či méně úspěšně.

Deblový pár Rabas, Pustějovský se na turnaji B (kat. 10) v Praze Na Cibulkách probojoval až do finále, kde podlehl dvojici Vrbenský, Paroulek (vítěz dvouhry) 6/2 4/6 9/11 v super tiebreaku. Na cestě do finále zdolali výborné páry Pecha, Trefný a Bezemek, Kalivoda. Ve dvouhře skončili ve čtvrtfinále Z. Pustějovský (porazil Bezemka) a D. Janko (porazil 2. nasazeného Kalivodu). A. Wasserbauerová uhrála semifinále B turnaje (kat. 8) v Brně.

Na OHP mladších žákyň v Žamberku (kat. 9) získala stříbrnou medaili ve čtyřhře R. Heřmanová (spolu s Křepinskou), ve dvouhře skončila ve čtvrtfinále. OHP mladších žáků (kat. 11) se hrály na TK Pernštýn Pardubice a O. Skokan skončil ve 2. kole na raketě vítěze V. Veigerta.

Ve starším žactvu vyhrála T. Kučerová meziokresní přebory ve dvouhře a čtyřhře ve Vysokém Mýtě. 1. rokem mladší žákyně L. Lašáková se probojovala do finále C turnaje v Pardubicích.

 

LTC Pardubice přeje šťastný a úspěšný rok 2015

Autor pF Josef Zálabský