Rok 2018

Tenisová extraliga 2018

Zleva kapitáni E. Zálabská a R. Novák, hráči zleva D. Novák, U. Ignatik, A. Šetkič, Š. Vančuřík, D. Rabas, A. Wasserbauerová, Z. Zálabská, N. Novotná, K. De Scheppers.

14.-19.12. 2018 se hraje nejvyšší soutěž družstev v tenise Tenisová extraliga. Naše družstvo bohužel potkala těsně před zahájením soutěže obrovská smůla, když se zranila zahraniční posila žen Kostyuk, z vážných rodinných důvodů nepřijela A. Cadantu a Z. Zálabská měla také úraz. V pátek jsme se 2 našimi hráčkami a D. Novákem spolu se zahraničními posilami nestačili na Jihlavu, prohráli jsme 2:5, kdy se v průběhu zápasu zranil ještě Ignatik. Body zařídili De Schepper a Šetkič. V boji o baráž jsme v dramatickém zápase podlehli Severočeské Tenisové, Novák a Zálabská padli až ve 3 sadách, bod nepřidal Šetkič. Na pozici 1. hráče opět bodoval De Schepper a na 2 Ignatik, který se ze svého zranění oklepal. Ženy prohrály čtyřhru ve vyrovnaném zápase 4:6 4:6. Prohra 2:5 mrzí. K baráži se nakonec nedostavilo družstvo Nymburka, a tak se extraligovou příslušnost podařilo uhájit. Výsledky a live score na: tenisovaextraliga.cz/2018/

Výbor klubu zve všechny příznivce LTC na vánoční večírek

 

Halová sezóna začala již v listopadu

V závěru roku 2018 uhrál semifinále ve dvouhře v Hradci Králové a čtvrfinále ve dvouhře v České Třebové v kategorii dorostenců L. Kelnar, současně si na obou turnajích zahrál i finále čtyřhry. Do finále turnaje dorostenců v Hradci Králové se probojoval V. Veigert, kde nestačil na L. Prause. N. Davidovábyla na A turnaji ve Valašském Meziříčí (K 12) v osmifinále dvouhry a čtvrtfinále čtyřhry.

V polovině prosince se hrály meziokresy (v podstatě Halový přebor Pardubického kraje) v kategorii dostu. Mezi dorostenci došel O. Skokan ve dvouhře v Žamberku do semifinále, když se v 1. kole vypořádal 6:4 6:2 s prvním nasazeným dalším hráčem LTC V. Veigertem. Čtyřhru vyrál V. Veigert, O. Skokan skončil ve finále. Chlapecké přebory hráli dále V. Berka a F. Vala. Mezi dorostenkami slavila úspěch R. Heřmanová, která ve Vysokém Mýtě nenašla přemožitelku. Spolu s K. Blaščíkovou byly ve finále čtyřhry. V kategorii mladších žáků uhrál semifinále ve dvouhře meziokresu v Letohradě D. Vaverka.

D. Rabas se probojoval do semifinále dvouhry a finále čtyřhry na OHP mužů 8.-10.12. v Hradci Králové (K8).

Na začátku prosince vyhrála turnaj žen ve Vysokém Mýtě (k5) ve dvouhře N. Novotná, když ve finále po boji porazila A. Wasserbauerovou až v super tiebreaku, společně vyhrály čtyřhru. Do čtvrtfinále dorosteneckého turnaje na Tempu Praha došel F. Vala.

Již 10.-12.11. se konaly OHP Vč. oblasti žen z důvodu včasného termínu HMČR. A. Wasserbauerová podlehla až ve finále Josefové, na které ztroskotala i 1. nasazená naše N. Novotná. Obě naše hráčky vyhrály čtyřhru a odnesly si tak titul přebornic oblasti ve čtyřhře. 24.-26.11. proběhnul turnaj žen ve Dvoře Králové, z vítězství ve dvozhře se radovala naše dorostenka R. Heřmanová, která ve finále přehrála Kroisovou, vítězství ve čtyřhře si odvezla starší žákyně LTC N. Davidová (ve dvouhře v semifinále) spolu s Kroisovou.

Turnaje hráčů do 18 let začaly až 1. víkend v prosinci. Z vítězství ve dvouhře se raduje v dorostenecké kategorii O. Skokan, který vyhrál turnaj na pražských Cibulkách, když ve finále dvouhry porazil D. Papouška, který reprezentuje rovněž náš klub. V kategorii mladších žáků se v Hradci Králové probojoval do čtvrtfinále dvouhry F. Dymák. Dorostenci V. Veigert a R. Heřmanová hráli A turnaje v Karlových Varech a Vésce u Olomouce.

Vojtěch Veigert vyhlášen v rámci Kanářích nadějí nejlepším dorostencem oblasti

28.11. 2018 proběhlo v novém tenisovém areálu TK HIT Hradec Králové vyhlášení Kanářích nadějí Vč. oblasti a vyhlášení nejlepších hráčů sezóny v mládežnických kategoriích. Kategorii dorostenců ovládl Vojtěch Veigert.

Tenisová extraliga 2018

14.-19.12.2018 se hraje TENISOVÁ EXTRALIGA. Předkola se hrají v Mostě - LTC Pardubice proti Jihlavě a v Říčanech - domácí se utkají s postoupivší Severočeskou tenisovou. Pokračování dalších kol proběhne v Říčanech a Prostějově. Pokud LTC uspěje s Jihlavou představí se v Říčanech, kde dále hraje Sparta a ČLTK Praha. Pokud s Jihlavou v Mostě prohraje, čeká nás utkání v Mostě s prohraným celkem z Říčan. V Prostějově se představí úspěšnější z předkola v Říčanech, Prostějov a Přerov. Ze soutěže extraligy odstoupil Liberec, kterého nahradila v loňském roce sestoupivší Jihlava. Veškeré informace, soupisky, livescore hledejte na: tenisovaextraliga.cz/2018/

Celostátní a krajské žebříčky 2017/18

7.10. byla zveřejněna reklamační verze (do 17.10.) žebříčků za uplynulou sezónu. žebříčky dostaly ke 27.10. konečnou podobu. Z dospělých si nejlépe vedli Novotná a Rabas. V mládežnických katergoriích Veigert, Davidová a Heřmanová. Z našich nejlepších - dosažená BH alespoň 15:

Dospělí:

Novotná Nikola CŽ 52, KŽ 2, BH 25

Wasserbauerová Adéla CŽ 89, KŽ 5, BH 15

Rabas Daniel CŽ 51, KŽ 3, BH 25

Vančuřík Štěpán CŽ 115, KŽ 9, BH 15

Dorost:

Veigert Vojtěch CŽ 69, v roč. nar. 12, BH 20

Heřmanová Ráchel CŽ 84, v roč. nar. 29, BH 15

Starší žactvo:

Natálie Davidová CŽ 49, v roč. nar. 22, BH 25

Úspěchem je i zisk 12 bodů pro 1. rokem mladšího žáka Filipa Dymáka CŽ 441

Jednotlivá umístění na: www.cztenis.cz/dospeli/zebricky www.cztenis.cz/dorost/zebricky www.cztenis.cz/starsi-zactvo/zebricky www.cztenis.cz/mladsi-zactvo/zebricky

Podzimní kondiční soustředění 2018

Nedaleko Sečské přehrady proběhlo poslední prodloužený víkend v záři kondiční soustředění hráčů LTC. Pod vedením 4 trenérů za krásného počasí všichni oběhli 2x přehradu Seč, vyšplhali na Oheb, proběhli údolí Chrudimky. Nechyběl trénink rychlosti, tenisové obratnosti a našly se i nějaké výběhy do kopců. Zapálili jsme i tradiční táborák s opekáním buřtů a uspořádali bojovou hru. Odpočinek v sauně, vířivce a pivní lázni byl odměnou pro všechny.

Nikola Novotná vítězkou A turnaje žen na pražské Lokomotivě

N. Novotná jako 2. nasazená hráčka soutěže prošla těžkým 1. kolem na A turnaji v Praze na Lokomotivě, když ve 3 sadách zdolala Petru Csabi, následně proklouzla do finále, ve kterém přehrála ve 3 sadách nenasazenou N. Kněžkovou (porazila v semifinále 1. nasazenou T. Polanskou). Trofeje vítězům předával wimbledonský vítěz Jan Kodeš.

Naši hráči na turnajích v září

V. Veigert vyhrál domácí dorostenecké céčko ve dvouhře, ve čtyřhře slavil vítězství V. Berka. L. Kelnar byl ve dvouhře v semifinále. Ve finále dvouhry byla R. Heřmanová, spolu s T. Kučerovou vyhrály čtyřhru. O. Skokan vyhrál na přelomu měsíců 2 céčka v Praze ve čtyřhře spolu s J. Typlem. N. davidová uhrála kolo na áčku starších žákyň v Mostě, na domácím dorosteneckém turnaji porazila T. Kučerovou a po boji prohrála s R. Heřmanovou. K. Blaščíková byla v semifinále dvouhry a vyhrála čtyřhru na dorosteneckém céčku v České Skalici. 1. rokem mladší žák Filip  Dymák byl v Bydžově na céčku v semifinále dvouhry, babytenista D. Vaverka vyhrál turnaj v babytenise, hrál MČR družstev v babytenise za TC Dvůr Králové, na konci září bude hrát MČR jednotlivců. F. Vala vyhrál čtyřhru a byl ve finále dvouhry na céčku starších žáků ve Vysokém Mýtě, N. Doležalová se na stejném turnaji také probojovala do finále dvouhry starších žákyň, A. Kravařík uhrál semifinále dvouhry.

Hráči klubu na turnajích v srpnu

Z dospělých se prosadil po návratu z turnajů ITF D. Rabas, který byl ve finále B turnaje v Táboře. N. Novotná byla na témže turnaji ve čtvrtfinále. Š. Vančuřík a A. Wasserbauerová byli ve finále C turnaje v Hradci Králové. V juniorských kategoriích bylo asi nejvíce vidět R. Heřmanovou - výsledky: www.cztenis.cz/hrac/1020198 , V. Veigerta - výsledky: www.cztenis.cz/hrac/1018926, K. Blaščíkovou - výsledky: www.cztenis.cz/hrac/1032517, T. Kučerovou - výsledky: www.cztenis.cz/hrac/1023235, O. Skokana - výsledky: www.cztenis.cz/hrac/1023880, L. Kelnara - výsledky: www.cztenis.cz/hrac/1025464 a F. Dymáka - výsledky: www.cztenis.cz/hrac/1042850. L. Lašáková odletěla do USA a N. Davidová do Španělska, kde uhrála ve čtyřhře 3x semifinále na kategoriích 1 a 2 a ve dvouhře 2x mezi posledních 16.

Vítězi Pardubidké juniorky se stali Jiří Lehečka a Darja Viďmanova

V sobotu 11.8. začíná 91. ročník Pardubické juniorky, MČR dorostu

K největším favoritům v kategorii chlapců by měli patřit Tomáš Jiroušek, Jonáš Forejtek, dalibor Svrčina, Jiří Lehečka. Dorostenecké pole je nabité, přijedou prakticky všichni favorité. V letošním roce nedošlo ke kolizi s mezinárdními soutěžemi družstev. V dívčí části patří k favoritkám Karolína Beránková, Linda Nosková, Vanesa Nikolovová, překvapit může Linda Fruhvirtová. Více o možných favoritech na webových stránkách Pardubické juniorky. Z domácích zástupců se objeví Vojtěch Veigert a Ráchel Heřmanová.

Naši hráči na turnajích v červenci

  • Z dospělých bylo nejvíce vidět D. Rabase, který objížděl podniky ITF doma (Pardubice, Ústí nad Orlicí, Brno) i v zahraničí (Maroko, Slovensko). Naši druholigoví hráči Š. Vančuřík (čtvrtfinále na C turnaji v Karlových Varech) a D. Janko se soustředili na soutěže družstev v Německu. Z žen zaznamenala největší úspěchy N. Novotná (čtvrtfinále dvouhry na A turnajích v Houštce a ve Dvoře Králové, semifinále B v Kolíně), A. Wasserbauerové se více dařilo ve čtyřhrách. Všichni tito hráči by měli ve druhé polovině srpna vycestovat na univerzitní studia do USA.

  • Z dorostenecké kategorie se turnajů s většími či menšími úspěchy pravidelně zúčastňují O. Skokan, R. Heřmanová, V. Berka, K. Blaščíková, L. Kelnar a po zranění i T. Kučerová. Heřmanová vyhrála céčko v Chocni, dále hrála mezinárodní turnaje ETA do 16 let. O. Skokan uhrál na céčkách v Chrudimi a Hradci Králové semifinále dvouhry, potěšily skalpy Š. Novotného a Horálka. K. Blaščíková byla v Hradci Králové v semifinále dvouhry. Z žáků jsou vidět na turnajích především mladší F. Dymák, J. Černík, O. Zalabák a J. Starý.

7. - závěrečné kolo mistrovských utkání

Sobota 23.6.

Druholigové družstvo hrálo na dvorcích TK Pernštýn. Družstvo významně oslabil D. Janko, který nenastoupil ke dvouhře ani čtyřhře. Prohra 4:5 mrzí, i když z hlediska obou týmu již nic neřešila. Body uhrála obě děvčata ve dvouhře, bohužel čtyřhru ztratily v závěrečném super tiebreaku. Body přidal Š. Vančuřík ve dvouhře (po bitvě porazil T. Kelnara 7/6 ve 3. sadě) a spolu s Rabasem vyhráli čtyřhru. Pustějovský prohrál vyrovnaný souboj s Palečkem a s dorostence Skokanem i čtyřhru. Celkově patří mužstvu konečné 4. místo. C dospělí se výhrou 7:2 nad Parnštýnem B zachránili v Pardubickém přeboru, což je pro naše dorostence solidní soutěž. Starší žáci A porazili Pernštýn A 7:2, béčko s béčkem Pernštýna 4:5 prohrálo, i když ve výrazně oslabené sestavě.

Neděle 24.6.

Dorost A prohrál oslaben s DTJ Hradec Králové A 2:7, nejvyšší soutěž udržel. Dorost B naopak posílen v boji o záchranu 2. nejvyšší soutěže porazil Chrudim 7:2. Mladší žáci A nestačili na DTJ Hradec Králové a prohráli 0:9, přes jednu výhru nejvyšší soutěž opustí. Záloha mladších žáků prohrála v Hlinsku 2:7.

Poslední mistrovské utkání se neslo ve znamení mnoha omluv a neúčasti z různých důvodů. Je ale nutné podotknout, že v tom LTC nebylo zdaleka samo a výsledky posledního kola stran účasti hráčů jednotlivých klubů jsou opravdu žalostné.

6. - předposlední kolo mistrovských utkání

Sobota 16.6.

Družstvo 2. ligy dle papírových předpokladů prohrálo s adeptem na postup do 1. ligy Nymburkem, rozhodnuto bylo již po dvouhrách, kdy jediný bod uhrál Š. Vančuřík. Závěrečné kolo se hraje příští týden na dvorcích Pernštýna a klíčové bude především pro mužstvo soupeře. C dospělí prohráli v Žamberku 3:6, body získali mladfí Skokan, Kelnar a Lašáková. Definitivní záchranou by měla být sobotní výhra na Pernštýnem B. Utkání se hraje od 10,00 v Čivicích. Starší žáci A si poradili s Havlíčkovým Brodem 8:1 a béčko prohrálo v Poličce 3:6. Družstvo starších žáků B hraje závěrečný zápas v 8,30 v Čivicích.

Neděle 17.6.

Obě dorostenecká družstva s přehledem přehrála dorost A i B z TK Pernštýn, A vyhrálo 7:2 , B dokonce 8:1. K definitivní záchraně je potřebná pro béčko výhra v Chrudimi. Mladší žáci A se dočkali konečně výhry, když přehráli 7:2 Dynamo Hradec Králové. Ani tato výhra však na záchranu stačit nebude. Béčko přehrálo 6:3 TK Pernštýn B - na postup do vyšší soutěže to nestačí. 

5. kolo mistrovských utkání - krok A dorostu k udržení nejvyšší soutěže

Sobota 9.6.

Druholigové družstvo se v Liberci poprvé nesešlo v plné sestavě, chyběli Janko, Novotná a Veigert. Prohra 2:7 tak byla předvídatelná, i když Liberec nehrál v nejsilnější sestavě, body uhráli Rabas a Wasserbauerová. Druholigové družstvo je zachráněné, ale mohlo pomýšlet i na víc než na střed tabulky. C dospělí v oslabené sestavě prohráli 1:8 s USK Pardubice, když bod získala L. Lašáková, a bude doufat, že z přeboru bude padat jen 1 družstvo, ani tak není záchrana jistá. Starší žáci A prohráli těsně 4:5 c DTJ Hradec Králové A, a kdyby nemusela L. Lašáková podpořit dospělé, mohlo být vše jinak. Body uhráli Pala, Krupička a obě chlapecké čtyřhry. Starší žáci B porazili Hlinsko 6:3.

Neděle 10.6.

Dorost A deklasoval Teslu 7:2, když rozhodnuto bylo již po dvouhrách. Přes zmatky v nominacích tak družstvo udělalo zásadní krok v udržení nejvyšší soutěže. Dorost B nestačil na Svitavy a v oslabené sestavě nevyhrál ani bod. Pokud chce družstvo 2. nejvyšší soutěž zachránit, musí příští víkend vyhrát s Pernštýnem B. Mladší žáci A prohráli 8:1 v České Třebové a s nejvyšší soutěží se rozloučí. Mladší žáci B prohráli 3:6 s Teslou Pardubice.

Oblastní přebory dospělých a staršího žactva 2. - 4.6.

2.-4.6. se hrály OP dospělých - ženy na TK Pernštýn Pardubice, muži v Novém Bydžově. N. Novotná vyhrála OP žen s přehledem, set ztratila až ve finále s T. Lamiovou, spolu s A . Wasserbauerovou vyhrály čtyřhru. Novotná si tak zajistila účast na MČR v Ostravě, kterou má jistou i Z. Zálabská vítězstvím na domácím A turnaji žen. Výsledky na: www.cztenis.cz/turnaj/216920/sezona/L18/vysledky Muži hráli v Bydžově, pomaturitní účast vzdali Janko a Pustějovský, naše barvy tak hájili Vančuřík a Rabas. Vančuřík postoupil do semifinále, které krečoval z důvodu zkoušky na VŠ. Rabas prohrál ve čtvrtfinále, další zápasy jsou na programu zítra, spolu postoupili do semifinálr čtyřhry, kde prohráli s párem Dopita - Janoška 3/6 5/7. Výsledky na: www.cztenis.cz/turnaj/116920/sezona/L18/vysledky

Starší žáci hráli v Trutnově. F. Vala postoupil ve dvouhře do čtvrfinále a spolu s O. Palou ve čtyřhře získali stříbro, když finále krečovali. Další naši hráči se nezúčastnili.  Výsledky na: www.cztenis.cz/turnaj/516920/sezona/L18/vysledky Ve Dvoře Králové hrály starší žákyně. L. Lašáková prošla do čtvtfinále, kde po 3hodinovém boji podlehla E. Roháčové, ve čtyřhře se spolu s N. Davidovou probojovali do semifinále, tam v prohráli v super tiabreaku s párem Roháčová, Hrabalová. Výsledky na: www.cztenis.cz/turnaj/616920/sezona/L18/vysledky

4. kolo mistrovských utkání, které tak jsou za svojí polovinou

Sobota 26.5.

Druholigové družstvo počtvrté za sebou vyhrálo, tentokráte 6:3 nad Rohatskem, který přijel bez 1 ženy a na svoji výhru ve 2. lize zatím čeká. O body se zasloužili Vančuřík, Pustějovský, Novotná a čtyřhra Rabas, Pustějovský. Mužstvo je zatím na 2. místě tabulky.

C dospělí prohráli na Tesle 2:7, když se o body zasloužili Čížek a Davidová. 

Starší žáci A vyhráli 9:0 nad Českou Třebovou a jsou tímto zachráněni v nejvyšší soutěži a možná skončí i na pomyslné bedně, B v sestavě mladších žáků prohrálo na Tesle 4:5.

Neděle 27.5.

Dorost A porazil 8:1 DTJ Hradec Králové B a učinil tak důležitý krok k záchraně nejvyšší soutěže. Dorost B prohrál 3:6 s Ústím nad Orlicí. Mladší žáci A prohráli 4:5 další utkání, tentokráte s Teslou A, nestačili 3 body děvčat ani další bod benjamínka družstva Dymáka, obě chlapecké čtyřhry jsme proháli. Béčko porazilo chrudimské béčko 6:3, o body se postarali Nekut, Starý, Horáková, Černík, dívčí čtyřhra a 1 chlapecká. 

3. kolo mistrovských utkání - dobrý boj našich maturantů ve 2. lize

Sobota 19.5.

2. liga hrála v Mladé Boleslavi a v sestavě nechyběli čtyři hráči, kteří tento týden maturují. Z maturantů body připsali D. Janko a A. Wasserbauerová a dále se ve dvouhrách se opět nemýlil kapitán Š. Vančuřík, stav po dvouhrách byl 3:3, N. Novotná tlak maturity neustála a před čtyřhrou odjela studovat, snad to všechno dohonila. Před mužským kádrem pak byl úkol - vyhrát obě čtyřhry, což se po boji podařilo a naše družstvo nakonec slavilo vítězství 5/4. Velká gratulace.

C dospělí se konečně chytili a porazili 7/2 Světlou/Sázavou. Body zařídili Berka, Skokan, Freiberk, Lašáková, Davidová, dámská čtyřhra a 1 pánská čtyřhra. Snad družstvo učinilo krok k záchraně soutěže.

A starší žáci vyhráli bez problémlů na Tesle, B družstvo mělo volno.

Neděle 20.5.

A dorost k záchraně krok neudělal, když nestačil na Dvůr Králové a prohrál 2/7, nestačil bod Veigerta, který oplatil Lukášovi prohru z OP a přejel soupeře 6/1 6/2, nestačil ani bojovný výkon R. Heřmanové, která otočila zápas ze stavu 2/5 ve 3. sadě na 7/5. Družstvo nakonec prohrálo 2/7. B dorost jel v poměrně silné sestavě do České Třebové podpořit setrvání v 2. nejvyšší soutěži, prohra 4/5 mrzí. Body přispěli Vala, Davidová, čtyřhra děvčat a 1. čtyřhra chlapců.

Mladší žáci A v oslabené sestavě nestačili na Havlíčkův Brod a prohráli 0/9, stejně tak B družstvo v neúplné sestavě prohrálo 2/7 s TK jan Ševeček.

Baby A yvhráli doma 5/1, baby B zápas odložili.

Oblastní přebory dorostu a mladšího žactva - 12. - 14.5.

Na OP mladších žáků hrál pouze O. Zalabák, další naši hráči se nezúčastnili.

OP dorostenců se uskutečnily na domácích dvorcích a želízek bylo několik. V 1. kole prohráli J. Freiberk, V. Nekut a F. Vala (starší žák). Ve 2. kole nestačili na svoje soupeře, ale po boji prohráli V. Berka s nasazeným B. Hájkem 5/7 2/6 a O. Skokan s P. Hrubým 1/6 6/2 1/6. Výborný výkon podal L. Kelnar, který prošel mezi posledních 16 z předkola, kde nestačil na Hájka. V. Veigert postoupil do čtvrtfinále (mezi 16 porazil Šoltyse ve 3 sadách), kde prohrál 4/6 4/6 s vítězem celého OP B. Lukášem, který hrál po celý turnaj ve vynikající formě. Veigert společně s Horálkem získali stříbrné medaile ve čtyřhře, ve finále podlehli dvojici Praus Čížek 4/6 2/6. Dorostenky hrály v Žamberku a celkově se nedařilo, předkolo zvládla Blaščíková, další naše hráčky prohrály svoje 1. zápasy, i když je nutné poznamenat, že los byl tentokrát velice přísný, nepovedly se ani čtyřhry. Naše hráčky ale patřily k věkově k nejmladším: Heřmanová a Blaščíková hrají v dorostenecké kategorii 1. rok a Davidová s Lašákovou hrají 1. sezónu starší žákyně. Výsledky na: www.cztenis.cz/turnaj/316920/sezona/L18/vysledky www.cztenis.cz/turnaj/416920/sezona/L18/vysledky

2. kolo mistrovských utkání - sobota i neděle jsou v remíze

Omluvenky se sešly i na 2. kolo utkání, a to oprávněné i neoprávněné - bude již řešit schůze výboru ve středu 9.5.

Sobota 5.6.

2. liga vyhrála v Hradci Králové na DTJ 6:3, když družstvo vedlo po dvouhrách 5:1. Do sestavy se po letech vrátil Karel Zahradník, který nahradil zraněného Veigerta. Ve dvouhrách body uhráli: Vančuřík, Janko, Pustějovský, Novotná a Wasserbauerová, ve čtyřhře přidali 6. bod pár Janko-Pustějovský, další páry prohrály čtyřhry až v super tiebreacích.

Družstvo C dospělých smolně nestačilo na Ústí nad Orlicí a prohrálo 3:6, body přinesla děvčata Švadlenková a Lašáková, 3. bod z dvouhry přidal po dobrém výkonu L. Kelnar, bohužel 2 prohry ve dvouhrách R. Čížka a V. Berky ve 3 sadách a 3 prohrané čtyřhry na vítězství nestačily, nicméně výkony našich "sotva" dorostenců jsou dobrým příslibem.

Starší žáci A prohráli ve Svitavách zcela jasně, bez 4 hráčů základní sestavy nebyla naděje na úspěch. Starší B potom v oslabené sestavě i po dobrých výkonech chlapců i děvčat (v podstatě mladších žáků) nestačili na Skuteč a po boji prohráli 4/5.

Babytenisté A porazili Havl. Brod - Hlinsko B 6:0. Baby B měli volno.

Neděle 6.6.

A dorost prohrál s Žamberkem A 3:6, body uhráli Kratochvíl O., Skokan a čtyřhra Kratochvíl, Skokan, chyběla zraněná R. Heřmanová. Dorost B porazil Žamberk B 5:4, body přivezli Kratochvíl T., Vala F, Lašáková L., dívčí čtyřhra a chlapecká čtyřhra Kratochvíl, Vala.

A mlaší žáci prohráli 4:5 ve Svitavách (výsledky ještě nejsou k dispozici) a B mladší porazili 8:1 Skuteč.

1. kolo mistrovských utkání - sobota úspěšnější neděle

Na úvod mistráků se sešlo nebývalé množství omluvenek a sestavy se tvořily až do pátečního pozdního večera.

Sobota 28.4.

Družstvo 2. ligy vykročilo do soutěže výrazně lépe nežli v loňském roce. Na domácích dvorcích zdolalo v napínavé bitvě LTC Houštku 5:4. Body získali Vančuřík, Janko, Wasserbauerová ve dvouhrách, další 2 přidali pár Vančuřík-Janko a dámská čtyřhra.

C dospělí hráli v České Třebové s B družstvem a prohráli 2:7, když body uhráli Čížek a Švadlenková. Kelnar a čtyřhra Černík, Čížek prohráli až po bojích ve 3 sadách.

Starší žáci A porazili v nejvyšší soutěži 7:2 Trutnov, který přijel bez nejlepších děvčat a neúplný tým B družstva vyhrál v Chrudimi 6:3.

Babytenisté A prohráli 0:6 v Hlinsku a baby B hráli s Pernštýnem 3:3, získali však méně setů.

Neděle 29.4.

A dorost v nejvyšší soutěži podle předpokladů vyhrál ve Vysokém Mýtě 7:2, dorost B pak stejným poměrem prohrál doma s Havlíčkovým Brodem (o body se postaral T. Kratochvíl a čtyřhra Kratochvíl, Nekut).

Mladší žáci A prohráli doma v nejvyšší soutěži 3:6 s Trutnovem, když se o všechny body postarala děvčata - hostující Beranová Ka a Kárychová. Mladší žáci B porazili Holice 6:3 (bodovala děvčata Němcová a Horáková B., z chlapců Starý a Pech). 

Všechny výsledky jsou dostupné na cztenis.cz

Zuzana Zálabská vyhrála A turnaj žen na našich dvorcích

Po mateřské dovolené se hráčka extraligy Z. Zálabská vrátila v plné formě a z předkola si dokráčela pro vítězství. Finále jí skrečovala nadějná juniorská reprezentantka, teprve 13letá Nosková, která odjela na turnaj ITF do 18 let do Piešťan a ke střetu generací tedy nakonec nedošlo. Asi nejvíce starostí vítězce připravila ve čtvrtfinále obranářka Jankovská, jinak turnajem naše hráčka prošla i díky podpoře fanoušků a částečně i svých svěřenců bez zaváhání. Další zástupkyně klubu N. Novotná a A. Wasserbauerová skončily v hlavní soutěži v 1. kole, stejně tak i ve čtyřhře. V kvalifikaci se výbornými výkony prezentovala naše nastupující generace R. Heřmanová, N. Davidová a L. Lašáková. Neúnavný fanklub našich hráčů O. Skokan, V. Berka, N. Davidová, L. Lašáková a R. Heřmanová byl příkladem pro další závodní hráče - díky. Výsledky na: www.cztenis.cz/turnaj/216001/sezona/L18/vysledky

Vojta Veigert vyhrál meziokresní přebory Pardubického kraje

Hned po návratu z turnaje TE do 16 let v Maďarsku (prohra ve 2. kole) vyhrál náš hráč ve Svitavách (povinně) meziokres v dorostenecké kategorii, když ve finále porazil dalšího hráče LTC L. Kelnara, pro kterého je účast ve finále a skalp hráčů Vrtěny, Typla a Bartáčka, velkým úspěchem. Výsledky na: www.cztenis.cz/turnaj/316937/sezona/L18/vysledky

20.4. začíná na našich dvorcích již tradiční turnaj žen kategorie A - kvalifikace na MČR

Páteční kvalifikací začíná A turnaj žen, v sobotu pak následuje hlavní soutěž. Turnaj je již tradičně 1. kvalifikačním turnajem na MČR žen (dříve Rieter Cup, nyní se koná MČR v Ostravě). V kvalifikaci je k dnešnímu dni 32 hráček, z domácích se představí T. Švadlenková, R. Heřmanová, L. Lašáková a N. Davidová, v hlavní soutěži 48 hráček se objeví N. Novotná, A. Wasserbauerová a Z. Zálabská, ev. postupující z kvalifikace. Turnaj vyvrcholí v pondělí 23.4. Finalistky turnaje mají zajištěn postup na MČR.

Začátek sezóny na otevřených dvorcích

Tréninky budou zahájeny v pondělí 9.4., všichni hráči se informují u svých trenérů. První týden bude rozvrh improvizovaný podle počtu dvorců.

28. - 31.3. proběhlo kondiční spostředění u Sečské přehrady

Za účasti 22 hráčů mládežnických kategorií a 2 dospělých hráčů Z. Pustějovského a K. Kužely pod vedením trenérů Brože, Berky a Zálabských proběhlo kondiční soustředění, kdy vrcholem bylo jako už tradičně oběhnutí Sečské přehrady, tentokráte bez brodu, tedy o 4 km delší trasa. Večerní vířivka, pivní lázeň a sauna podpořila regeneraci. Fotogalerie bude postupně vyplněna fotkami. 

V. Veigert v semifinále na TE do 16 let v Trenčanských Teplicích

Na turnaji Tennis Europe do 16 let na Slovensku v Trenčanských Teplicích postoupil Vojtěch Veigert do semifinále, kde nestačil na Ukrajince G. Samofalova a prohrál 1/6 3/6 (ve 2. sadě šance byly, ale zůstaly nevyužity). Veigert postupně porazil s přehledem ve 2 sadách 3 Slováky Schwarce, Vlcka a Suru. Kompletní výsledky na: www.cztenis.cz/mladsi-zactvo/druzstva/sezona/2018/soutez/6080

Závěr halové sezóny našich hráčů

Š. Vančuřík vyhrál turnaj mužů K6 ve Vestci u Prahy, kde jako 6. nasazený porazil ve finále překvapení turnaje M. Cintla v supertie breaku namísto 3. sady, výsledky na www.cztenis.cz/turnaj/106080/sezona/Z1718/vysledky A. Wasserbauerová byla ve čtvrtfinále B turnaje žen v pražských Modřanech, výsledky na www.cztenis.cz/turnaj/206030/sezona/Z1718/vysledky N. Davidová postoupila až do finále čtyřhry s Říhovou na B turnaji v Březnici, ve finále prohály až v supertie breaku s dvojicí Smékalová, Michálková. Ve dvouhře po více než 3 hodinách podlehla z mečbolu pozdější vítězce A. Šmejkalové 6/4 6/7 4/6. Výsledky na www.cztenis.cz/turnaj/606137/sezona/Z1718/vysledky

A. Kravařík vyhrál turnaj C K4 v Hradci Králové, kdy přešl lehce přes 1. nasazeného Palu, ve finále zdolal Silbernágla jednoznačně ve 2 sadách, výsledky na:www.cztenis.cz/turnaj/506136/sezona/Z1718/vysledky

Oblastní přebory dorostu 10. - 12.2.

V Hradci Králové na DTJ a v Žamberku proběhly OHP v dorostenecké kategorii. Na obou turnajích jsme měli po 1 zástupci. V Hradci Vojtěch Veigert vyhrál spolu s Horálkem čtyřhru, ve dvouhře prohrál ve čtvrtfinále po boji ve 3 sadách s 1. nasazeným J. Jirákem 6:0, 1:6, 3:6. Ráchel Heřmanová odjížděla na přebory s hendikepem (po obstřiku lokte) a uhrála kolo ve dvouhře, ve čtyřhře dosáhla spolu se Štětkovou na semifinále. Dalšá naši hráči se na OHP nedostali.

 

Halové turnaje všech věkových kategorií v plném proudu

O víkendu 3. - 4. 2. R. Heřmanová vyhrála čtyřhru na B turnaji v Žamberku, ve dvouhře uhrála kolo, N. Davidová byla ne B turnaji starších žákyň ve Valašském Meziříčí ve čtvrtfinále dvouhry, když porazila 3. nasazenou hráčku Kostelnou, L. Lašáková na tomtéž turnaji v semifinále čtyřhry, ve dvouhře byla v osmifinále, D. Vaverka uspěl na oblastních přeborech babytenistů, když získal stříbro ve dvouhře i čtyřhře.

OHP staršího žactva 27. - 29.1.

L. Lašáková se probojovala do semifinále dvouhry OHP v Trutnově, když v boji o finálr podlehla ve třísetové bitvě 2. nasazené Křepinské 7/5 4/6 3/6. N. Davidová prohrála ve čtvrtfinále s Kunitsynou. Výsledky na: www.cztenis.cz/turnaj/606920/sezona/Z1718/vysledky

Předposlední lednový víkend našich hráčů na turnajích

N. Davidová byla na turnaji starších žákyň K6 v Říčanech ve finále dvouhry i čtyřhry, ve dvouhře porazila v semifinále 1. nasazenou Bezdičkovou Kateřinu,  výsledky na: www.cztenis.cz/turnaj/606067/sezona/Z1718/vysledkyL. Lašákovávyhrála po návratu z USA turnaj K4 ve dvouhře i čtyřhře v Hradci Králové, výsledky na: www.cztenis.cz/turnaj/606069/sezona/Z1718/vysledkyF. Vala vyhrál na témže turnaji čtyřhru (K4) a byl ve finále dvouhry (K5), kde prohrál s 1. nasazeným D. Hozmanem z Olympu Praha 5/7 5/7, výsledky na:www.cztenis.cz/turnaj/506076/sezona/Z1718/vysledky. Na turnajích se ještě objevili O. Skokan a V. Berka. 

Vzhledem k dotazům rodičů na platby za halu a trenéra a hodinu - upřesnění výše plateb:

Ceny hal LTC a Tesla, kde trénujeme, se již pár let nemění, cena za halu LTC i Tesla je dopoledne 300,- Kč, odpoledne od 14,00 (pouze LTC) - 400,-Kč (pokud je hráč sám platí 400,- a dále děleno počtem hráčů), 1,5 hodiny je úměrné hodinové platbě. Platba za halu je zakotvena v Hracím řádu, který visí na nástěnce LTC a současně visí i na vstupních dveřích do haly. Cena za trenéra je smluvní a závisí na dohodě trenéra a hráče (rodiče) vždy na období roku, taxy se pohybují podle počtu hráčů na tréninkové jednotce zhruba od 300 - 500,-Kč/hod (1,2,3,4 hráči). Hodiny haly zdarma jsou dány pravidly klubu a jsou k dispozici na nástěnce LTC, ve zkrácené verzi na webu. Dotazy směřujte na E. Zálabskou 777132728, R. Brože 775132048, Z. Zálabskou 777241185.

Příklad: hráč si domluví sólo hodinu odpoledne s trenérem v hale (a klub toto dle kapacity umožní) - obvykle zaplatí 700-750,- Kč za hodinu, kdy 400 je hala a 300-350 trenér (dle dohodnutých podmínek), na otevřených dvorcích pak hráč, který platí klubové příspěvky zaplatí pouze trenéra. Pokud hraje hráč ve dvojici, vše se dělí 2, taxa trenéra za dvojici je obvykle 400,-/hod., ve trojici děleno 3 za halu, obvykle 450-500,- za trenéra děleno 3 atd. Dotazy směřujte bez obav na 777132728.