Plánované turnaje 2020

 

24.-28.4. A turnaj žen - přeložen na červen

23.-25.5. OP mladších žáků

8.-14.6. turnaj ITF Moneta Open 25 000 USD - přeložen na říjen

18.-20.7. C turnaj staršího žactva

19.7. minitenis

20.-23.7. B turnaj mladších žáků a C turnaj mladších žákyň

25.-26.7. Pardubická seniorka

1.-3.8. C dospělí

8.-14.8. Pardubická juniorka - MČR dorostu

29.-31.8. C turnaj dorostu

5.9. babytenis

19.-22.9. B turnaj dorostenek

 
 
 
 

 

Turnaje pořádané LTC Pardubice

A turnaj žen - 25.-29.4.2014

V letošním roce v rámci oslav 90. výročí založení klubu převzal záštitu nad akcí Pardubický kraj. Hodnotné ceny a příspěvek na stravování hráček zajistila firma SK-EKO. Finanční odměny zajišt'uje pořadatel turnaje. Hraje se s míči Wilson Australian Open, dodanými Českým tenisovým svazem.

Na turnaj je přihlášen rekordní počet hráček - 26 v kvalifikaci, 48 v hlavní soutěži. Domácí Zuzana Skočdopolová Zálabská je až 5. nasazenou tenistkou. Jedničkou turnaje je Karolína Stuchlá z LTK Liberec a druhou hráčkou hracího plánu je Marie Mayerová z TK Precheza Přerov.

Více na: www.cztenis.cz/turnaj/216000/sezona/L14/informace

Na turnaji můžete vidět řadu zajímavých mladých hráček, jako například Petru Rohanovou, Terezu Jankovskou, Natalii Sukovou nebo Veroniku Vlkovskou.

LTC Pardubice reprezentují:

v hlavní soutěži: Zuzana Skočdopolová Zálabská, Petra Hynková, Nikola Novotná, Adéla Wasserbauerová

v kvalifikaci: Alžběta Nováková, Denisa Klátilová, Tereza Švadlenková

Program turnaje:

Pátek    25.4.     -kvalifikace

Sobota  26.4.     -předloko a 1. kolo hlavní soutěže dvouhry, 1. kolo čtyřhry

Neděle  27.4.     -osmifinále dvouhry, čtvrfinále a semifinále čtyřhry

Pondělí 28.4.     -čtvrtfinále a semifinále dvouhry, finále čtyřhry

Úterý    29.4.     -finále dvouhry

PÁTEK 25.4. PRVNÍ DEN TURNAJE / kvalifikace

Do kvalifikace se prezentovalo 23 hráček z původně 32 přihlášených. Nejdelším utkáním dne byl zápas Cellerová - Křížová, který po více než tříhodinové bitvě vyhrála v tiebreaku 3. sady Cellerová, čímž si zajistila postup do hlavní soutěže. První kolo kvalifikace svedlo proti sobě dvě domácí hráčky B. Novákovou a T. Švadlenkovou. První dva sety byly naprosto vyrovnané, hráčky střídaly výborné okamžiky s chybami. Ve tředí sadě se nakonec prosadila zkušenější A. Nováková. Do hlavní soutěže se kvalifikovaly: K. Novotná, Lysa, Rudnická, Baďurová, Cellerová, Lewandowska, Roučková a Švecová. Poměr nasazených a nenasazených hráček byl 1:1.

Švadlenková, Novotná

SOBOTA 26.4. DRUHÝ DEN TURNAJE 

V hlavní soutěži se prezentovalo všech 48 hráček. Hlavními sledovanými zápasy byly samozřejmě utkání domácích hráček. A.Wasserbauerová v jednom z nejdelších utkání 1. kola zdolala Zeminovou 6/7 7/6 4/0scr, když soupeřku sužovaly potíže s alergií či počínajícím astmatem. V dalším kole domácí nestačila na nasazenou Janatovou. N.Novotná zahrála i se zraněným kotníkem výborně a poradila si s Rudnickou i nasazenou Válkovou. K. Novotná nestačila na Maříkovou, se kterou prohrála následně i nasazená P. Hynkvá. Největší želísko pořadatelů, 5. nasazená Z, Skočdopolová Zálabská se v 1. kole nešťastně zranila a musela zápas skrečovat, Vyšetření v nemocnici ukázalo podezření na poranění postranního vazu či menisku, vše by měla potvrdit pondělní magnetická rezonance. Domácí hráčka tento turnaj vyhrála již 3x a hlavní favoritkou byla i pro letoční ročník. Nasazené svoji roli potvrdily opět pouze na 50%, dál postupují Stuchlá, Rohanová, Baštářová (porazila nadějnou pardubickou hráčku a kanáří naději V. Vlkovskou),Kunčíková, Svobodová, Čechová, Janatová a Šmídová. Dále postupuje i 8 nenasazených: kvalifikantka Lysa, Pektorová, Holanová, Hermanová, Maříková, Machalová, Novotná N. a Suková. Na závěr dne byly k vidění 2 dramatické čtyřhry, když Válková s Plechatou porazily 16/14 v supertiebreaku Haldinovou se Svobodovou a Pektorová s Kamínkovou 12/10 Baštářovou s Brůchovou.

NEDĚLE 27.4. TŘETÍ DEN TURNAJE

V osmifinále potvrdily roli favoritek nasazené hráčky Stuchlá, Kunčíková, Čechová (tu potrápila ve 3 sadách Hermanová) Janatová a Šmídová. Nejdelší zápas dne dvou nenasazených hráček, trvající více než 3 hodiny sehrály Maříková s Machalovou. Vítězně ze souboje vyšla Maříková. Dál kráčí turnajem kvalifikantka Lysa, která jednoznačně přehrála nasazenou Baštářovou. Z domácích hráček dnes ještě bojovala patnáctiletá N.Novotná, která v HS uhrála 2 kola, dnes po boji podlehla Janatové 1/6 4/6. Ve čtyřhrách byl k vidění opět jeden supertiebreak - nasazené jedničky vyhrály 10/6 s párem Válková, Plechatá.

Semifinalistky čtyřhry

PONDĚLÍ 28.4. ČTVRTÝ DEN TURNAJE

Ve čtvrtfinále potvrdila roli jedníčky nasazené K. Stuchlá, i když ji kvalifikantka Lysa trápila ve 3 sadách a 2 a půl hodinách. Stuchlá nakonec 6/3 4/6 6/2. V dalším dlouhém duelu plným pěkných výměn ale i chyb porazila M. Svobodová L. Kunčíkovou 3/6 6/2 6/3. Další dvě čtvrtfinálová utkání byla o poznání kratší. P. Šmídová z TK Pernštýn nestačila na T. Janatovou z Liberce a podlehla jí 4/6 1/6. Poslední čtvrtfinále vyhrála K. Čechová nad M. Maříkovou 6/4 6/4. Semifinálové duely vyhrály: první nasazená Stuchlá s přehledem porazila Svobodovou a Čechová po boji zdolala Janatovou.

Semifinalistky dvouhry:

Ve finále čtyřhry zvítězily první nasazené: Kunčíková, Stuchlá nad párem Suková, Hrabalová 7/5 6/4. Zajímavostí v soutěži čtyřher byl systém počítání - no ad a supertiebreak místo 3. sady. Toto počítání se používá ve všech soutěžích čtyřher na světových turnajích kromě Grand slamů.

ÚTERÝ 29.4. FINÁLE DVOUHRY

Ve finále dvouhry zvítězila svou agresivní hrou poměrně hladce K. Stuchlá nad K. Čechovou 6/2 6/3. Ceny předávali Ing. P. Beneš, předseda LTC Pardubice, F. Kafka, zástupce reklamního partnera a Mgr. Zuzana Skočdopolová Zálabská, extraligová hráčka LTC Pardubice.

Vítězná hráčka dvouhry při hře a při předání cen:

Finalistka při předání cen:

17.-19.5. Oblastní přebor dorostenek

Oblastní přebory dorostu a mladšího žactva se konaly v termínu 17.-19.5.2014. Dorost se sešel v Pardubicích - dorostenky na LTC a dorostenci na Tesle. V kategorii dorostu jsme měli největší želíska v ohni na postup na MČR - Pardubickou juniorku. Kategorie děvčat nezklamala a přímý postup si vybojovaly N. Novotná účastí ve finále, kde podlehla Vlkovské a A. Wasserbauerová účastí v semifinále. Přebornicí oblasti se ve čtyřhře stala N. Novotná, která je tak naší nejúspěšnější hráčkou přeboru se stříbrem a zlatem. A.Wasserbauerová vybojovala bronz a stříbro a A. Nováková bronz ve čtyřhře. 

Hráčky LTC: 1. zleva A. Wasserbauerová a 3. zleva N.Novotná

 

C turnaj mladšího žactva

Za účasti 44 mladších žáků a žákyň probíhal 1. prázdninový víkend 5.-6.7. turnaj mladších žáků a žákyň MegaTenis Cup. V kategorii mladších žáků se ve velice dobrém světle představil domácí L. Kelnar, který po solidním výkonu v 1. a 2. kole přešel přes nasazeného J. Bibena až do semifinále. Tam nestačil na pozdějšího vítěze turnaje K. Maňoura. Spolu se Semonským z Tesly Pardubice uhráli i semifinále čtyřhry. Turnaj byl okořeněn nečekanou návštěvou Lucie Hradecké, fedcupové a grandslamové vítězky ve čtyřhře, ale i vítězky Pardubické juniorky. Lucie na dvorcích LTC rozdala několik autogramů a současně blahopřála své kamarádce a rozhodčí turnaje mladšího žactva Zuzaně Skočdopolové Zálabská k 5. titulu mistryně České republiky. 

Vítězka a finalistka turnaje

Turnaj v minitenise

6.7. se pod vedením M. Kucharové a E. Majerové konal i turnaj v minitenise za účasti 14 hráčů. Jeko nejmladší účastník turnaje se zde představil i Nicolas Novák.

B turnaj dorostenců

12. - 15.7. se na našich dvorcích uskutečnil B turnaj dorostemců za účasti 50 hráčů. Barvy LTC hájili Ruprecht, Pustějovský, Rabas a Janko. Nejlépe se dařilo D. Rabasovi. D. Rabas, 9. nasazený hráč, pokračoval na domácím turnaji ve vynikajících výkonech. Postupně porazil Vágnera, ve 2. kole přemožitele domácího Z. Pustějovského (6. nasazený) Poštolku ve 2 sadách. Ve čtvrtfinále porazil v nervózním zápase 2 domácích hráčů D. Ruprechta (4. nasazený) 6/4 6/4. V semifinále doslova deklasoval 1. nasazeného Š. Holiše 6/4 6/1 a výborným výkonem si zajistil účast ve 2. finále na turnaji kategorie B v řadě. Ve finále prohrál s favorizovaným A. Bolardtem 2/6 3/6, když zápas trval téměř 2 a půl hodiny. Vyrovnaný zápas byl plný dlouhých výměn s vynikající obranou našeho hráče zpestřenou útoky po všech kratších míčích soupeře. Soupeř se blýsknul vynikajícím forhendem, ale i trpělivostí ve výměnách. V dobrém světle se představil už jistý účastník Pardubické juniorky D. Janko, který jako nenasazený prošel do osmifinále, kde z mečbolu po vyrovnaném boji prohrál s Matějkou.