Babytenis

Je určen pro 8-9 leté děti, ale hrát ho mohou i mladší. Je pokračováním minitenisu, což není podmínkou. Šikovnější dítě může začít hrát tenis i ve věku babytenisty. Trénink je organizován dle zájmu 2-3x týdně ve skupinách (2-3 hráči) na antukových dvorcích cca dle počasí od poloviny dubna do konce června a v září. O prázdninách je organizován kemp společně s mladším žactvem předposlední prázdninový týden. Babytenisté, kteří chtějí hrát soutěže družstev a jednotlivců se registrují na Českém tenisovém svazu (viz pravidla minitenisu a babytenisu). Registrovaní babytenisté neplatí pronájem dvorce a míče, platí trenéry, dle jejich individuální sazby. V září klub organizuje jednodenní turnaj babytenistů. Trenéři, kteří participují na výuce minitenistů: R.Brož, E.Zálabská, Z.Skočdopolová, M.Kucharová, P.Beneš (viz rubrika trenéři).

Pravidla babytenisu pro turnaje a soutěže družstev v babytenise (věková kategorie 8-9 let)

  • Hraje se na standardním tenisovém dvorci. (rozměry viz. pravidla tenisu).
  • Hraje se výhradně se speciálními míči pro babytenis.
  • Utkání jsou oproti normálnímu tenisu vždy zkrácena. Způsob zkrácení musí být dán vždy před zahájením soutěže nebo turnaje.

Zápas je možno zkrátit následujícími způsoby:

  1. Zápas se hraje na jednu normální sadu, pro kterou platí pravidla tenisu.
  2. Zápas se hraje na dvě zkrácené sady do čtyř her, za stavu 3:3 se hraje tiebreak nebo rozhodující hra. Za stavu jedna jedna na sady rozhoduje supertiebreak.
  3. Zápas se hraje na jednu zkrácenou sadu popsanou v bodu b. Tento působ je vhodný např. při zápasech ve skupinách, na turnaji jednotlivců s velkým počtem účastníků.