Tenisová akademie LTC Pardubice

Od halové sezóny 2017/18 klub otevírá klubovou Tenisovou akademii (TA LTC), která zpočátku nabídne výhody především klubovým hráčům, ale postupně se stane i akademií s nabídkou balíčků pro další externí zájemce. TA LTC zvýhodní nejlepší hráče klubu v juniorské kategorii od 10 do 18 let. Na plné čerpání dosáhnou hráči s BH 20, na částečné plnění ti, kteří v sezóně absolvují minimální počet 20 turnajů.

Nedílnou součástí podpory klubu je povinná účast hráčů na klubových trénincích (hala s výjimkami placená klubem), účast na kondičních soustředěních a na kempech pro závodní hráče.

Součástí přípravy v TA bude možnost řízených sparingů v hale LTC v sobotu a neděli, kdy klub uhradí pronájem haly, na trenéry (zapojení mladých trenérů 2. a 3. třídy: P. Beneš, Š. Vančuřík, D. Rabas) přispějí hráči. Zařazení hráčů do TA odtajní žebříčky za uplynulou sezónu, hráči s plnou podporou získají dle finančních možností klubu kromě placené haly na skupinové tréninky i příspěvek na 1 další tréninkovou jednotku v hale LTC. Členy pro sezónu 2017/18 jsou: R. Heřmanová, N. Davidová, L. Lašáková, V. Veigert, O. Skokan, L. Kelnar. Pro sezónu 2018/19: N. Davidová, R. Heřmanová, V. Veigert, L. Kelnar, O. Skokan. Pro sezónu 2019/2020: R. Heřmanová, N. Davidová, V. Veigert, O. Kratochvíl, F. Dymák, WC obdrželi O. Skokan a L. Kelnar.

Trenéři TA: Zuzana Zálabská, Roman Brož, Eva Zálabská, Štěpán Vančuřík

Trenérka tenisu 1. třídy, lektorka školení trenérů 3. třídy ve Vč. regionu. Jako hráčka nejvýše na WTA ve dvouhře 418, ve čtyřhře 498, několikanásobná mistryně ČR ve dvouhře, dosud aktivní hráčka tenisové extraligy a nejvyšší ligy v Německu - 1. Bundes ligy.

Trenér tenisu 1. třídy, lektor školení trenérů 3. třídy ve Vč. regionu. Bývalý hráč 2. ligy v ČR a zahraničních lig ve Švýcarsku a Německu, kde působil několik let jako klubový trenér.

Trenérka tenisu 1. třídy, vedoucí lektor školení trenérů ve Vč. regionu, bývalá trenérka TSM. Hráčka 1. a 2. ligy v ČR a zahraničních lig v Německu a Rakousku, několikanásobná mistryně Německa v soutěžích družstev. V seniorské kategorii mistryně a vícemistryně světa v kategorii družstev 45+. Vedoucí trenér LTC Pardubice.

Trenér tenisu 3. třídy v ČR, 2. třídy v USTA, asistent trenéra na vysoké škole v USA (University of Alabama Blazers at Birgminghham). Hráč extraligy a 2. ligy za LTC se zkušenostmi z okruhu ITF mužů.

Hráči TA 2019/2020

R. Heřmanová, N. Davidová, O. Kratochvíl, V. Veigert, F. Dymák