4. a 5. kolo mistrovských utkání

Poslední víkend v květnu a 1. červnový proběhla před pauzou 2 kola mistráků. Divize dospělých porazila ve 4. kole 8:1 Chrudim a v 5. prohrála 2:7 s jasným favoritem na postup do 2. ligy Moravskou Třebovou (2 body jsme získali skrečí pánských čtyřher). Divizní družstvo k jistotě potřebuje ještě vyhrát, protože situace kolem sestupů se zamotává tím, že z 2. ligy sestoupí 2 východočeské týmy a při 2 postupujících (1 z Pardubického a 2. z Královéhradeckého) budou nejspíše padat 3 nebo 4 týmy. Céčko v Pardubickém přeboru porazilo 8:1 Světlou nad Sázavou a překvapivě 6:3 Českou Třebovou B. V posledních 2 kolech může družstvo zaútočit na postup do divize, když porazí Havlíčkův Brod a Svitavy B.

Dorost A porazil DTJ B 8:1 a TK Eden Hradec Králové 7:2. Těmito vítězstvími si jasně zajistil setrvání v nejvyšší soutěži a dokonce může pomýšlet na dobré umístění. Po loňském neúspěchu je to krok kupředu, protože téměř celé družstvo zůstává kompletní. Dorost B po loňském sestupu z 2. nejvyšší soutěže zabojoval a hlásí návrat. Spartak poličku porazil 9:0 a v nervózním utkání o postup 6:3 Havlíčkův Brod venku, i když družstvo hrálo bez opor především v dívčí části - gratulujeme.

Starší žáci A hlásí také jasnou záchranu nejvyšší soutěže. Po prohře se Dvorem Králové přišlo jasné vítězství s DTJ Hradec Králové B a družstvo je uprostřed tabulky. Béčko v Pardubické soutěži porazilo Dolní Dobrouč a prohrálo se Žamberkem, drží se v polovině tabulky. Výborně odehrála celou soutěž děvčata, ve chlapecké části často zaskakovali mladší žáci a to na postup nestačilo. Nicméně zisk cenných zkušeností se počítá.

Mladší žáci A hráli hradeckou skupinu 2. nejvyšší soutěže, kde porazili Vysoké Mýto a po odstoupené 1 družstva by to k záchraně mělo stačit. Naši hráči byli byli jedněmi z nejmladších, současně se mužstvo potýkalo s omluvami hráčů z různých důvodů. Báčko získávalo zkušenosti v soutěži čtyřčlenných bez rozdílu pohlaví a snad jim zápasy pomůžou do dalších bojů.

Babytenisté prolétli soutěží, a i když nemají ještě dohraný zápas se Smiřicemi, postupují do nejvyšší soutěže v kraji. Jistě jsou příslibem do družstva mladších žáků.

Víkend 8. a 9. 6. nás čekají OP dospělých a staršího žactva. Několik želízek v ohni máme, tak uvidíme.